-
27 lut 0
27-02-2019
Od jesieni 2018 roku obrady rad gmin, powiatów i sejmików województw są nagrywane i transmitowane na żywo, dzięki czemu mieszkańcy mają możliwość monitorowania pracy radnych i sprawdzenia, jak kto głosował. Daje to mieszkońcom ogromną możliwość partycypacji obywatelskiej, ale stawia również nowe wyzwania radnym. Dlatego też proponujemy Państwu udział w dwudniowym szkoleniu, którego celem jest opanowanie zasad pracy/współpracy z kamerą telewizyjną oraz przygotowanie do wystąpień publicznych w każdej postaci, z głównym naciskiem na przemawianie przed tradycyjnym audytorium, podczas zebrań wiejskich, jak również sesji rady gminy.
Uczestnik odbędzie intensywny, fachowy trening praktyczny, polegający na ćwiczeniu konkretnych zachowań, sytuacji i wystąpień przed kamerą oraz na stopniowym eliminowaniu popełnianych błędów pod okiem fachowego i doświadczonego trenera. Dowie się, jakich zachowań należy unikać, gdy przebieg spotkania jest nagrywany, w jaki sposób prowadzić dyskusję, jak odpowiadać na trudne pytania. Pozna także od strony teoretycznej zasady jasnego, spójnego i konkretnego przekazu informacji. Rozwinie także umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, w zderzeniu z tzw. trudnym klientem oraz pokonywania tremy i stresu.
Po szkoleniu uczestnik będzie potrafił swobodnie dyskutować w obecności kamer, dopasować swój przekaz do odbiorcy poprzez dostosowanie poziomu i sposobu przekazu, będzie potrafił przygotować logiczne, klarowne i zrozumiałe wystąpienie, a także pozna techniki zwiększania zaangażowania i zainteresowania słuchaczy oraz techniki panowania nad emocjami i radzenia sobie ze stresem, by zachować kontrolę nad grupą.
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza na szkolenie dla samorządowców, które odbędzie się w dniach 15-16 marca 2019 roku w Turawie (Hotel Zacisze, ul. Biwakowa 2).
W załączeniu przesyłamy szczegółowy program szkolenia oraz informacje dotyczące zgłoszenia.