Zespoły artystyczne TSKN

Andrea Rischka

tel. 793 991 014

rischkaandrea@gmail.com

 Andrea Rischka

 

Damian Kleszcz

 

DFK Brożec/Broschütz

tel. 536 803 193

hejho181@gmail.com

Zuzanna Herud

 

DFK Opole-Centrum / Oppeln-Zentrum

tel. 788 017 213

zuzaherud@gmail.com

Ewa Suchińska

DFK Brożec/Broschütz

tel. 787 005 487

ewasuchinska.14@gmail.com

 

Julia Chrobok

tel. 513 638 828

julia.chrobok@wp.pl

    Julia Chrobok

Julia Ledwoch

DFK Szczedrzyk / Sczedrzik

tel. 787 188 008

julia.ledwoch@o2.pl

    Julia Ledwoch

   Julia Ledwoch

Karolina Trela

tel. 515-403-881

karolinjokiel@interia.pl

    Karolina Trela

    Karolina Trela

Paulina Klosa

DFK Prószków / Proskau

tel. 696 420 784

p.klosa@o2.pl

Weronika Kania

DFK Biestrzynnik 

tel. 697 737 144

wersza@o2.pl

Vanessa Gonsior

 

DFK Antoniów/Antonia

tel. 609 395 972

annagonsior19@gmail.com

Aneta & Norbert

DFK Prószków / Proskau

Tel. 668 400 209

nrasch@poczta.onet.pl
aneta.lissy@wp.pl

     Duo Aneta & Norbert

Duet Aneta & Norbert

Azalia Ostrożnica

Zespół taneczny Azalee Ostroznitz/Azalia Ostrożnica

DFK Ostrożnica / DFK Ostrosnitz

Kontakt: Żaneta Cichoń

tel. 516 905 771

zanetat@interia.eu

Dance Fire Stars

Zespół taneczny Dance Fire Stars / Feuersterne

Kontakt: Barbara Feluks 667473876

tel. 667 473 876

basia.feluks@o2.pl

Dialog

Zespół taneczny Dialog

DFK Dylaki / Dyloken

Kontakt: Łukasz Szatkowski

tel.792 933 452

dialog_dylaki1@o2.pl

lukasz170290@op.pl

 

Entropia/Mini Entropia/Wataha

Zespoły taneczne Entropia/Mini Entropia/Wataha

DFK Leśnica / Leschnitz

Kontakt: Urszula Ploch

tel. 781 270 735

uska.j1@op.pl

   Grupa Taneczna Entropia

Fesche Madln

 

 

 

 

 

Zespół wokalny Fesche Madln

DFK Biedrzychowice / Friedersdorf

Kontakt: Zuzanna Herud 

tel. 788 017 213

zuzaherud@gmail.com

Fiołki

Zespół wokalny Fiołki/Veilchen

DFK Kamień Śląski / Gross Stein

Kontakt: Gabriela Hermann

tel. 535 838 594

gab0@onet.eu

Gwiazdeczki

Wokalny zespół dziecięcy Gwiazdeczki/Sternchen

DFK Reńska Wieś / Reinschdorf

Kontakt: Krystyna Przezdzienk-Grzybek

tel. 723 536 718

suzi3@o2.pl

Marlenki

Dziecięca grupa taneczna Marlenki

DFK Leśnica / Leschnitz

Kontakt: Urszula Ploch

tel. 781 270 735

uska.j1@op.pl

Oppelner Spatzen

Zespół wokalno-taneczny Oppelner Spatzen

DFK Opole-Gosławice / DFK Oppeln-Goslawitz

Kontakt: Agnieszka Kostrzewska

tel. 660 820 813

Poezja

Wokalny zespół dziecięcy Poezja/Poesie

DFK Reńska Wieś/Reinschdorf

Kontakt: Krystyna Przezdzienk-Grzybek

tel. 723 536 720

suzi3@o2.pl

Przecinek

Dziecięcy zespół taneczny Przecinek

DFK Brożec/Broschütz

Kontakt: Ewa Magosz

tel. 607 447 783

ewamagosz1970@o2.pl

  Dziecięcy zespół taneczny Przecinek

Re-Flex

Grupa taneczna Re-Flex 

DFK Izbicko / Stubendorf

Kontakt: Agnieszka Liro-Jończy

tel.609 405 554

aga.liro@o2.pl

Rosensommer

Zespół śpiewaczy Rosensommer

DFK Chrzelice / Schelitz

Kontakt: Andrea Rischka-Hampel

tel. 793 991 014

  Rosensommer

 

Silesia

Zespół taneczny Silesia

DFK Rozmierka / Rosmierka

Kontakt: Tomasz Michałków 690 974 765; Jan Thomalla: 794 367 792

Solaris

Zespół wokalny Solaris

DFK Bierawa / Birawa

Kontakt: Karina Kupczyk

tel. 504 957 378

garbakar@wp.pl

Zespół Solaris

Brosci Chorus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DFK Brożec / Broschütz

Kontakt: Ewa Magosz

tel. 607 447 783

ewamagosz1970@o2.pl

  Brosci Chorus

Canthabiles

DFK Kąty Opolskie / Konty

Kontakt: Zygfryd Maczurek

tel. 606 367 102

maczurekz@gmail.com

DFK Chor Tarnau

DFK Tarnów Opolski / DFK Tarnau

Kontakt: Franz Dylla

tel. 77 46 44 567

dylla@interia.pl 

Chor Glogovia

 

 

 

 

 

 

DFK Głogówek / Oberglogau

Kontakt: Romana Bialek

tel. 887 817 518

romana.bialek@onet.eu

MGOK Głogówek

Krappitzer Chor

DFK Krapkowice-Otmęt / Krappitz-Ottmuth

Kontakt: Jan Sobek

tel. 512 711 943

Krystyna Sobek

tel. 604 418 193

nikon@autograf.pl

Chor DFK “Bolko”

Kontakt: Agata Baron

tel.  602 471 548

agbaron@poczta.onet.pl

Chor DFK “Echo”

DFK Kamień Śląski / Gross Stein

Kontakt: Krystyna Broj

tel. 77 46 71 177

 

Neudorfer

Kontakt: Krystyna Pierskalla

tel. 77 43 67 976

 

Długomiłowiczanki

Kontakt: Krystyna Przezdzienk-Grzybek

tel. 723 536 718

suzi3@o2.pl

Ligockie Wrzosy

DFK Ligota Prószkowska / Ellguth Proskau

Kontakt: Przemysław Ślusarczyk 

tel. 887 725 725

slusarczyk.przemyslaw@gmail.com 

    Ligockie Wrzosy

www.ligockie-wrzosy.slusarczyk.eu

Freundschaft

 

DFK Zdzieszowice /Deschowitz

Kontakt: Brygida Labisz

tel. 661 965 271

labisz.brygida@gmail.com

Frohsinn

Kontakt: Krystyna Wodniok

tel. 77 46 37 062

krystynawodniok@gmail.com

Frohsinn

Kontakt: Czeczor Maria

tel. 77 46 15 397

Gruden Melodie

Kontakt: Urszula Waluś

tel. 77 45 40 394

barbwal@poczta.onet.pl

Heidi

DFK Ozimek / Malapane

Kontakt: Krystyna Koźlik

tel. 507 829 710

marzena-ryszard@o2.pl

Heidi

Heimatklang

DFK Kłodnica / Klodnitz

Kontakt: Tkocz Klaus

tel.77 482 37 66

Kosorowiczanki

Kontakt: Bożena Zmuda 

tel. 6699 974 799

Echo Krośnicy

DFK Krośnica / Kroschnitz

Kontakt: Krystyna Richter

tel. 668 689 315

Kupskie Echo

DFK Kup / Kupp

Kontakt: Agnieszka Ślusarczyk

tel. 887 725 726

 slusarczykagniesz@gmail.com

  Kupskie Echo

 

Körnitzer Stimme

DFK Kórnica / Körnitz

Kontakt: Teresa Rybczyk

Tel. 538 637 106

teresa@rybczyk.eu

Opolskie Dziołchy

DFK Antoniów / Antonia

Kontakt: Krystyna Buczek

tel.77 465 16 06

Opolskie Dziołchy

Seniores

DFK Lonschnik – Łącznik

Kontakt: Iwona Preusner

Tel. 608 107 737

i.preusner@tlen.pl

Walczanki

DFK Walce / DFK Walzen

Kontakt: Maria Żmija-Glombik

Tel. 728 458 151

mariazmijaglombik@wp.pl

Zum singen geboren

DFK Chocianowice/Kotschanowitz

Kontakt: Rudolf Gerlic

tel. 602 464 280

rudi61@interia.pl

Glogovia Brass

DFK Głogówek/Oberglogau

Kontakt: Robert Trinczek

tel. 790 329 336

robert.trinczek@gmail.com

   Glogovia Brass

Orkiestra Dęta z Komprachcic

DFK Komprachcice / Comprachtschütz

Kontakt: Waldemar Wencel

tel. 696 442 105

waldemar.wencel1@katowice.lasy.gov.pl

Gminna Orkiestra Dęta w Radłowie

DFK Radłów / Radlau

Kontakt: Krzysztof Kacała

tel. 661 768 137

krzysiek.kacala@wp.pl

   Gminna Orkiestra Dęta Radłów

Oder Blass Band

DFK Krapkowice-Żywocice/ Krappitz-Zywodczütz

Kontakt: Andrzej Namysło

tel. 664 212 339/ 77 46 64 682

Ozi-Brass Orkestra

DFK Kąty Opolskie / Konty

Kontakt: Roman Szablicki

tel. 506 132 074

   Ozi-Brass Orkestra

Bialska Orkiestra Dęta

DFK Biała / Zülz 

Kontakt: Rafał Magosz

tel. 600 248 763

rafal.magosz@wp.pl

  Bialska Orkiestra Dęta

Blaskappele St. Joseph

DFK Węgry/ Wengern

Kontakt: Andrzej Powrosnik

andrzej@ognisko-ozimek.pl

Orkiestra Dęta Pokrzywnica

DFK Pokrzywnica / Nesselwitz

Kontakt:Damian Bich

tel. 608 693 537

ewelina.weinkopf@op.pl

marbic999@gmail.com

  Orkiestra Dęta Pokrzywnica

Compañeros

DFK Warmątowice/ Warmuntowitz

Kontakt: Fabian Macioszek

tel. 513 760 803

fabian80994@gmail.com

Compañeros

Die Unbekannten

DFK Wróblin

Kontakt: Józef Raudzis

Tel. 77 45 67 271

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Bażany

DFK Bażany / Basan

Kontakt: Roland Mendel

tel. 667 227 361

rolandbone@gmail.com

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Bażany

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Kaprys

 

DFK Źlinice / Zlönitz

Kontakt: Marek Wocka

tel. 512 801 176

orkiestra.kaprys@outlook.com

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Kaprys

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Chrząstowice

DFK Chrząstowice / Chronstau

Kontakt: Zganiacz Jacek

tel. 505 517 305

jackhorn1@wp.pl

 Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Chrząstowice

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Pawłowiczki

DFK Pawlowiczki / Pawlowitzke

Kontakt: Bernard Wieczorek

tel. 503 894 369

wieczorek.bernard73@wp.pl

 Jugend Blasorchester Pawłowiczki

Młodzieżowa Orkiestra Dęta TSKN Głogówek-Winiary

DFK Głogówek-Winiary / Oberglogau

Kontakt: Robert Trinczek

tel. 790 329 336

robert.trinczek@gmail.com

MGOK Głogówek

Orkiestra Dęta Mniejszości Niemieckiej w Łowkowicach

DFK Łowkowice / DFK Lobkowitz

Kontakt: Wiktor Poloczek

Tel. 602 512 107

biuro@frbpoloczek.pl

Capri

DFK Walce / Walzen

Kontakt: Marek Śmiech

tel. 504 202 925

smieszny18@wp.pl

gok@walce.pl

Senioren Band

Kontakt: Jan Sobek

tel. 512 711 943

nikon@autograf.pl

Kabarett Ohne Chance

DFK Rzymkowice/ Ringwitz

Kontakt: Cecylia Bocek

tel. 784 163 555

kkontny@wp.pl

  • Formularz
    Formularz

Kontakt

zespoly@tskn.vdg.pl

+48 77 402 10 76

Pliki do pobrania

Finansowanie


4- MSWiA

Koordynacja zespołów artystycznych

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim

zaprasza na

DIE 1. HERBST WORKSHOPS FÜR BLASINSTRUMENTE

I JESIENNE WARSZTATY INSTRUMENTÓW DĘTYCH BLASZANYCH

Zapraszamy wszystkich instrumentalistów grających na: trąbce, puzonie, waltorni, sakshornie, tubie, do uczestnictwa w pierwszej edycji warsztatów, przeznaczonych w szczególności dla członków i dyrygentów orkiestr dętych związanych z mniejszością niemiecką z terenu województwa opolskiego.

Warsztaty odbędą się 30.10.2021 w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Opolu.

Otwarcie warsztatów: godz. 10:00 w sali koncertowej.

Warsztaty poprowadzą wybitni instrumentaliści:

Damian Kurek – trąbka

Wojciech Jeliński – puzon

Tomasz Kuboń – waltornia

W programie znajdą się zarówno zajęcia pokazowe indywidualne, próby w sekcjach instrumentalnych oraz praca nad wspólnym repertuarem.

Uczestnictwo w warsztatach możliwe jest po wypełnieniu formularza internetowego (Formularz uczestnika warsztatów). Osoby niepełnoletnie muszą dostarczyć zgodę rodziców (Zgoda rodziców.pdf)

Termin zgłoszeń mija 21.10.2021 r.

Szczegóły dotyczące przebiegu znajdują się w regulaminie warsztatów (Regulamin.pdf).

Szczegółowych informacji udziela Paulina Wałaszek – koordynator zespołów artystycznych, tel. 506 432 429, e-mail: paulina.walaszek@tskn.opole.pl.

W dzień poprzedzający warsztaty (29.10.2021, godz. 19:00) odbędzie się koncert w wykonaniu wykładowców naszych warsztatów (Polish Brass Trio Plakat Koncertu).

Zapraszamy wszystkich muzyków bez względu na wiek i doświadczenie!


Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim

zaprasza na

Warsztaty dla dyrygentów orkiestr dętych i tamburmajorów

  1. Warsztaty odbędą się w terminie 06-07.11.2021 na Górze Św. Anny oraz w Leśnicy. 
  2. Prowadzone będą przez Jarosława Ignaszaka – absolwenta Akademii Muzycznej w Poznaniu, specjalizacja – Dyrygentura Orkiestr Dętych. Od 2015 dyrygent Orkiestry Dętej Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 2004 r. dyrektor artystyczny Orkiestry „Wieniawa” Były tamburmajor Orkiestry Wojskowej w Krakowie. Członek World Association of Symphonic Wind Band and Ensembles. Pomysłodawca programu edukacji artystycznej „Mała Wieniawa” opartego na najnowocześniejszych metodach nauki gry na instrumentach.
  3. Warsztaty obejmować będą dwa moduły: 
  • 06.11.2021 – Orkiestra dęta w marszu
  • 07.11.2021 – Moduł dyrygencki (metodyka)
  1. Po ukończeniu warsztatów każdy z uczestników otrzyma certyfikat. 
  2. Poziom wykształcenia oraz długość doświadczenia kapelmistrzowskiego nie będzie brana pod uwagę przy przyjęciu na warsztaty.
  3. Nocleg w trakcie warsztatów w Domu Pielgrzyma jest dobrowolny. Organizator rezerwuje miejsca dla uczestników, natomiast nie ponosi kosztu noclegu.
  4. Udział w warsztatach jest bezpłatny (oprócz kosztów noclegu – j.w.)
  5. Organizator zapewnia w trakcie warsztatów pozostałe wyżywienie (obiad, przerwę kawową, kolację).
  6. Zgłoszenia na warsztaty są przyjmowane za pomocą formularza elektronicznego do 03.11.2021
    Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/PyKk7MDLQohXh1HQ9
  7. W warsztatach mogą brać udział osoby tylko powyżej 18. roku życia.
  8. Celem warsztatów jest: umożliwienie rozwijania kompetencji z zakresu prowadzenia orkiestry dętej; integracja społeczności muzycznej działającej na rzecz mniejszości niemieckiej na terenie województwa opolskiego; podtrzymanie i rozwój tożsamości kulturowej wśród członków grup artystycznych TSKN na Śląsku Opolskim.
  9. W razie rezygnacji z uczestnictwa prosimy o jak najszybsze poinformowanie organizatora warsztatów.
  10. W przypadku niewystarczającej liczby uczestników organizator zastrzega sobie prawo do rozszerzenia rekrutacji dla osób spoza orkiestr Mniejszości Niemieckiej.
  11. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian organizacyjnych lub odwołania warsztatów w przypadkach losowych.
  12. Każda z osób biorących udział w warsztatach zobowiązana jest do dostosowania się do obostrzeń sanitarnych.

 

Plan warsztatów: 

06.11.2021 Moduł: Orkiestra dęta w marszu

  1. 9:00-13:00 Rozpoczęcie. Blok I W programie m.in. dyrygowanie buławą marszową, komendy buławą podczas marszu
  2. Obiad
  3. Przejazd do sali gimnastycznej w Leśnicy, ul. Nad Wodą 15
  4. 14:00 – 18:00 Blok II (praca z zespołem) W programie m.in. szyki paradne, krok marszowy, manewrowanie orkiestrą podczas marszu.

07.11.2021 Moduł dyrygencki

  1. 9:00-13:00 Blok I W programie m.in. schematy dyrygowania, technika lewej ręki, polimetria w dyrygowaniu
  2. Obiad
  3. 14:00-18:00 Blok II (praca z zespołem) W programie dyrygowanie na bazie wybranego repertuaru.

 

 

Kontakt:

Paulina Wałaszek

nr tel. 77/40 21 077 / kom. 506 432 429

E-Mail: paulina.walaszek@tskn.opole.pl

 

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies, więcej o zasadach wykorzystania plików cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close