Oferta pracy: Pełnomocnik Związku ds. młodzieży

  • 20 mar 0

20-03-2022

Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce z siedzibą w Opolu poszukuje osoby na stanowisko:

Pełnomocnik Związku ds. młodzieży

Opis stanowiska: pełnomocnik ds. młodzieży inicjuje, koordynuje i współpracuje w zakresie projektów i działań, których podmiotem lub organizatorem jest młode pokolenie mniejszości niemieckiej. Obszarem działania pełnomocnika jest cała Polska, wszystkie organizacje mniejszości niemieckiej oraz regiony jej występowania; pełnomocnik współpracować będzie również z instytucjami za granicą.

Do zadań należeć będzie m.in.:

  • Pomoc w tworzeniu i aktywizacji grup młodzieży mniejszości niemieckiej, inicjowanie ich współpracy i wymiany
  • Tworzenie atrakcyjnej oprawy medialnej realizowanych projektów
  • Prowadzenie działalności doradczej dla grup młodzieżowych, ich macierzystych organizacji w zakresie możliwości prowadzenia, finansowania, rozliczania projektów
  • Koordynowanie działalności Centrum młodzieżowego – placówki kultury mniejszości niemieckiej, mieszczącej się w Opolu

Oferujemy:

  • Możliwość współpracy z różnymi instytucjami mniejszości niemieckiej w kraju i zagranicą
  • Możliwość realizacji autorskich projektów skierowanych do młodzieży
  • Możliwość współtworzenia oferty kulturalnej mniejszości niemieckiej
  • Zdobycie doświadczenia w dziedzinie koordynacji i realizacji projektów kulturalnych
  • Dostęp do szerokiego wachlarza oferty kulturalnej mniejszości niemieckiej
  • Możliwość udziału w szkoleniach powiązanych z zakresem powierzonych zadań

Nasze oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe
  • Bardzo dobra znajomość języka niemieckiego w mowie i piśmie
  • Skuteczna organizacja własnego czasu pracy
  • Odpowiedzialność, umiejętność pracy w grupie, kreatywność
  • Podstawowa znajomość komputera (pakiet Office)
  • Mile widziane prawo jazdy kat. B
  • Znajomość tematyki związanej z mniejszościami narodowymi będzie dużym atutem

Oferty (CV oraz list motywacyjny) prosimy składać drogą mailową do 31 marca 2022 na adres: biuro@vdg.pl

Prosimy o zamieszczenie w CV poniższej informacji:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).