-
29 mar 0
29-03-2023
,,Gesangscamp der Deutschen Minderheit 2023 / Warsztaty muzyczne Mniejszości Niemieckiej 2023” są organizowane przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim.
Warsztaty odbędą się w terminie 1.07. – 7.07.2023 r., w Jarnołtówku w Ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym Ziemowit i zakończą się koncertem prezentującym nabyte umiejętności w ostatni dzień warsztatów.
Aby wziąć udział w warsztatach uczestnicy powinni być z terenu województwa opolskiego oraz być w przedziale wiekowym od 11 – 18 lat.
Koszt udziału w 7-dniowych warsztatach muzycznych to 490,00 zł od osoby.
Zajęcia śpiewu będą odbywały się z wykwalifikowanymi nauczycielami śpiewu:
- Joanna Kostka – absolwentka wokalistyki jazzowej na wydziale jazzu w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach w klasie Beaty Bednarz. Laureatka konkursów wokalnych, występowała w towarzystwie muzyków takich jak: Mieczysław Szcześniak, Janusz Radek, Katarzyna Groniec, Krystyna Prońko czy Zbigniew Wodecki. Z językiem niemieckim związana jest od dziecka, laureatka Grand Prix w konkursie organizowanym przez VDG “Superstar”, aktualnie jurorka w tym konkursie. Absolwentka germanistyki na wydziale filologicznym w Katowicach. Solistka Mniejszości Niemieckiej, nauczycielka śpiewu oraz germanistka.
- Joanna Skowyra – wokalistka jazzowa, instruktor śpiewu i emisji głosu w Raciborskim Centrum Kultury. Studentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie Beaty Bednarz. Z wyróżnieniem ukończyła szkołę muzyczną II st. przy Państwowej Szkole Muzycznej I i II st im. M. Karłowicza w Katowicach. Członkini tercetu wokalnego “Silesian Jazz Daughters” oraz “Dętej Orkiestry Miejskiej RYBNIK”. Wyróżniona w Warszawie w 2019 roku na Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym Centrum Edukacji Artystycznej w specjalności wokalistyka jazzowa. Jury w składzie: dr hab. Janusz Szrom – przewodniczący, Lora Szafran, Krystyna Prońko, prof. dr Włodzimierz Nahorny oraz Andrzej Dąbrowski. Uczestniczyła w warsztatach u takich muzyków jak: Claris Assad, Kevin Mahogany, Darnita i Kirk Rodgers, Karen Edwards, Danuta Sendecka, Adam Kosewski, Gabriela Gąsior, Beata Bednarz, Mieczysław Szcześniak, Sławomir Berny, Wojciech Myrczek, Kamila Pałasz, Marcelina Gawron.
- Adam Koziński – aktualnie student pierwszego roku na wydziale Jazzu w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie. Posiada 11-letnie doświadczenie klasyczne i ukończony II stopień Szkoły muzycznej o profilu jazzowym w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach. Aktualnie pracuje jako nauczyciel w prywatnej szkole rozrywkowej. Uczy muzyki klasycznej, rozrywkowej i kompozycji. Dodatkowo jest również zatrudniony jako obsługa koncertów na obiekcie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, skąd czerpie inspiracje do własnej muzyki jaką ma możliwość tworzyć i grać z nowopowstającym, własnym zespołem.
- Sebastian Gerstenberg – wykwalifikowany, dyplomowany nauczyciel języka niemieckiego oraz wychowania do życia w rodzinie. Ze szkolnictwem związany od roku 1999. Zastępca przewodniczącego Niemieckiego Towarzystwa Edukacyjnego. Był kierownikiem Gesangscamp’u 2022, w czasie zajęć wokalnych indywidualnych prowadzi z dziećmi gry i zabawy oraz zajęcia ze sztuki teatralnej.
Oferujemy:
– Zajęcia z wykwalifikowanymi nauczycielami śpiewu w języku niemieckim (grupowe oraz indywidualne)
– Tygodniowe zakwaterowanie w ośrodku z wyżywieniem oraz dostęp do basenu wewnętrznego i pozostałych atrakcji na terenie ośrodka
– Całodobową opiekę medyczną
– Udział w koncercie prezentującym wyniki warsztatów
– Ubezpieczenie na czas wyjazdu
– Wycieczkę i atrakcje (wycieczka integracyjna, ogniska integracyjne, piesze wędrówki, wieczór filmowy, zajęcia rekreacyjne w basenie wewnętrznym i na terenie ośrodka wypoczynkowego)
Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego online do 2.06.2023 r.:
na podany poniżej adres e-mail (tytułem: Gesangscamp 2023 – imię i nazwisko) prosimy również o przesłanie nagrania przez uczestnika przykładowej, ulubionej piosenki, prezentującej jego umiejętności wokalne.
oraz/lub skontaktować się z koordynatorem projektu:
Daniel Bewko: e-mail: daniel.bewko@skgd.pl, telefon: 77 402 1076
Uwaga ilość miejsc jest ograniczona !