Otwarte zapisy na warsztaty “Przekazywanie historii lokalnej”

Otwarte zapisy na warsztaty “Przekazywanie historii lokalnej”

  • 05 lut 0

05-02-2019

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej i Instytut Stosunków Kulturalnych z Zagranicą zapraszają od 15 do 17 marca na warsztaty “Przekazywanie historii lokalnej” w Gliwicach.

Warsztaty “Przekazywanie historii lokalnej”

15-17 marca 2019 r. w Gliwicach

zakwaterowanie: Hotel Silvia Gold, Studzienna 8, Gliwice

warsztaty: Hotel Silvia Gold, Studzienna 8, sala konferencyjna

Wiele organizacji mniejszości niemieckiej w Polsce, Czechach i na Słowacji z powodzeniem prowadzi projekty o lokalnej, niemieckiej historii poprzez róże metody pracy tak jak wywiady ze świadkami, analiza rodzinnych zdjęć lub materiałów archiwalnych oraz spacerów przez miasto śledząc niemiecką przeszłość.

Warsztat skierowany jest dla organizacji i managerów projektów, którzy chcą się  podzielić z innymi swoimi doświadczeniami, aby poszerzyć swoje umiejętności i połączyć się we wspólnym przygotowaniu podręcznika metodologicznego o historycznych projektach.

Celem projektu jest wymiana doświadczeń i profesjonalizacja własnej pracy projektowej. Warsztaty będą prowadzone przez dwójkę doświadczonych liderek projektów historycznych. 

Rejestracja do 15 lutego przez formularz (wyłącznie po niemiecku): http://www.haus.pl/aktualnosci-1551.html

Językiem seminarium jest język niemiecki. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zakwaterowanie w pokojach jednoosobowych. Wyżywienie zapewnione. Koszt przejazdów pokrywają uczestnicy. Jeśli nie jesteś w stanie pokryć koszty przejazdu z ważnych powodów, postaramy się wesprzeć Twoje przybycie.


X