5 koncertów powiatowych za nami!

5 koncertów powiatowych za nami!

  • 24 lis 0

24-11-2018

Od kilku dobrych lat struktury TSKN we współpracy z biurem Zarządu organizują na swoim terenie Przeglądy Zespołów Popularyzujących kulturę niemiecką czyli tzw. Koncerty powiatowe. Tego typu koncertów w ciągu roku jest w sumie pięć. W zależności od zaangażowania i zainteresowania koncerty te odbywają się w różnych miejscowościach województwa opolskiego. Podczas tych koncertów na scenie prezentują się przede wszystkim zespoły mniejszości niemieckiej, a także gwiazdy wieczoru: często z Niemiec, a także osoby znane większej publiczności, ale występujące z niemieckojęzycznym repertuarem. Organizatorzy zapraszają członków mniejszości niemieckiej, a także sympatyków czy po prostu mieszkańców województwa opolskiego. 

W tym roku koncerty powiatowe odbyły się:

 13.05.2018 w Łączniku (powiat prudnicki)

14.07.2018 w Chróścicach (powiat opolski)

29.09.2018 w Oleśnie (powiat oleski)

17.11.2018 w Strzelcach Opolskich (powiat strzelecki)

18.11.2018 w Zakrzowie (powiat kędzierzyńsko-kozielski)

Dziękujemy wszystkim widzom za liczne przybycie na koncerty. Dziękujemy również członkom i członkiniom TSKN, którzy organizowali te wydarzenia.

Wszystkie koncerty odbyły się dzięki dotacjom: Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec w Opolu. Koncert powiatowy w Chróścicach otrzymał dofinansowanie Starostwa powiatowego powiatu opolskiego.

Dziękujemy również wszystkim sponsorom i partnerom: Gminne Centrum Kultury w Białej, MGOK Głogówek, Bank Spółdzielczy w Głogówku, Bank Spółdzielczy w Białej, GS “Samopomoc Chłopska” Głogówek, Ustronianka, Wiktor, Zakład Murarski Roman Badura Solec, Gmina Dobrzeń Wielki, Normet, Smuda Consulting, Komax, Zakład Malarsko-Tapicerski Joachim Maciorek, M+MPM Klimański, Outlet Obuwie Sportowe, Aludesign, SM w Oleśnie, Bank Spółdzielczy w Zawadzkiem, Piotr Kanzy, Krzysztof Ficoń, Tomasz Kandziora, Rajmund Frischko, Józef Gisman, Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu, Powiat Strzelecki, Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich.

A także mediom za objęcie tych wydarzeń patronatem medialnym: NTO, wochenblatt.pl, Radio Park, Dobra Gazeta, Nowa Gazeta Lokalna, Lokalna24.pl.

Poniżej znajdą Państwo kilka zdjęć z koncertów

Koncert powiatowy w Łączniku

Koncert powiatowy w Chróścicach

Koncert powiatowy w Oleśnie

Koncert powiatowy w Strzelcach Opolskich

Koncert powiatowy w Zakrzowie


Rzecznik prasowy

Hassa

Joanna Hassa

tel. +48 690 585 505

presse@tskn.vdg.pl

X