Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i próbując zapełnić lukę powstałą w wyniku odwołania licznych spotkań i zajęć,  chcemy zaoferować Wam ciekawą formę spędzania czasu w zaciszu domowym. Dlatego też od dzisiaj codziennie będziemy publikować na naszej stronie ciekawe filmy, platformy, narzędzia itp. z zakresu nauki języka niemieckiego. Będą tez ciekawostki i materiały dotyczące historii regionu. Zachęcamy do śledzenia poniższego linku, przesyłania go dalej, dzielenia się swoimi wrażeniami! Będzie kilka niespodzianek! 🙂  Jeżeli chcecie się podzielić również jakimś materiałem z nami – zapraszamy do kontaktu i przesyłania materiałów na joanna.hassa@skgd.pl

Deutsch-Tipps z 8.05.2020

Na weekend i kolejne dni polecamy Wam Goethe Institut, który oferuje darmowy dostęp do filmów w języku niemieckim! Filmy dostępne do 30.06.2020, polecamy serdecznie! Więcej informacji w linku:

Deutsch-Tipps z 27.04.2020

Kto szuka ten znajduje! Dzisiaj polecamy wam gorąco stronę: https://www.deutsch-lernen-online.net/ Mamy nadzieję, że będziecie się dobrze bawić przy ćwiczeniach!

Deutsch-Tipps z 24.04.2020

Dzisiaj odkryliśmy, że na instagramie też możecie uczyć się niemieckiego! Polecamy Wam np. profil Czarny Gacek który odsyła Was również do ciekawej strony internetowej: https://czarnygacek.wordpress.com/

Deutsch-Tipps z 23.04.2020

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Dlatego nasz Deutsch-Tipp może być tylko jeden! Weź jakąś niemieckojęzyczną książkę do ręki i ją przeczytaj! Pochwalcie się pod postem na facebooku jakie książki aktualnie czytacie 🙂 

A gdybyście szukali inspiracji: tutaj znajdziecie prace w ramach konkursu “Ich habe einen Traum”. W naszej mediatece też coś znajdziecie!

Deutsch-Tipps z 22.04.2020

Jeżeli szukacie nowych hobby: warto nauczyć się grać na instrumencie na przykład! Dlatego dzisiaj podsyłamy Wam instruktażowy filmik w języku niemieckim jak zacząć grać na gitarze!

 

Deutsch-Tipps z 20.04.2020

Hallo, wspaniały dzień przed nami! 🙂 Warto w tym dniu poświęcić kilka chwil na naukę języka niemieckiego! Dzisiaj polecamy wam stronę z ćwiczeniami Schubert-Verlag.

Deutsch-Tipps z 17.04.2020

Wychodzić nie możemy, a jednak wiele niemeickich muzeów stoi przed nami otworem. Jak to możliwe? Oczywiście internet 🙂 Online możecie pozwiedzać: Frankfurt, Munchen, Essen, Berlin. Takich miejsc na pewno jest więcej, zachęcamy do ich odkrywania!

Deutsch-Tipps z 16.04.2020

Tym razem mamy dla Was stronę, którą udało nam się kilka lat temu z okazji 800-lecia Opola, przygotować wraz z Gazetą Wyborczą. Zapraszamy na stronę poświęconą miastu Opole.

Deutsch-Tipps z 15.04.2020

Dzisiaj polecamy Wam coś, co możecie robić w ramach czasu wolnego, przy okazji wzbogacając słownictwo. Tak długo już jesteśmy na tej kwarantannie, że zapasy książkowe, pewnie się już skończyły. Warto zatem sięgnąć po darmowe i ogólnodostępne e-booki w języku niemieckim. Proponujemy wam Project Gutenberg jak i stronę z tekstami nowych autorów, które znajdziecie na BookRix. Miłego czytania!

Deutsch-Tipps z 14.04.2020

Witamy po świętach, gotowi na nową porcję nauki języka niemieckiego? Zapraszamy!

 

Deutsch-Tipps z 9.04.2020

Krótko przed świętami Wielkanocnymi mamy jeszcze dla Was ostatnie Deutsch-Tipps! A z kolejnymi wracamy już po Świętach 🙂 Na Planet Schule znajdziecie wiele materiałów, do wielu różnych przedmiotów w szkole. W linku odsyłamy Was do filmu na temat świąt Wielkanocnych.

Deutsch-Tipps z 8.04.2020

Zapraszamy Was dzisiaj na Kinderuni!

UNIWERSYTET KINDERUNI

Niemiecki internetowy uniwersytet dziecięcy (“Kinderuni”) to bezpłatny projekt Goethe-Institut adresowany do dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Obejmuje on trzy fakultety – Człowiek, Natura i Technika – i umożliwia  dzieciom poznanie różnych dziedzin wiedzy i zaznajomienie się z językiem niemieckim w formie zabawy.

Polska wersja językowa Kinderuni jest już dostępna dla wszystkich zainteresowanych – dzieci, rodziców i nauczycieli. Wystarczy się zarejestrować.

Deutsch-Tipps z 7.04.2020

Dzisiaj odkryliśmy taki ciekawy kanał na YouTube! Zobaczcie!

Nowele, spis treści i gramatyka – wszystko, co musisz wiedzieć? zasubskrybuj mój kanał, a ja, Lisa Ruhfus, wyjaśniam wszystko o języku niemieckim w nowym wideo w każdy wtorek od 8 klasy do szkoły średniej. 


Deutsch-Tipps z 6.04.2020

Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, a już w niedzielę obchodzić będziemy święto Wielkiej Nocy. Dlatego postanowiliśmy przypomnieć w języku niemieckim co nieco o tym święcie.

 

Deutsch-Tipps z 3.04.2020

Bardzo lubimy szukać nowych i ciekawych stron z propozycjami nauki języka niemieckiego. Dzisiaj trafiliśmy na taki oto kanał na YouTube. Ale warto też zobaczyć stronę: https://teddylingua.de/ Jak Wam się podoba?

Deutsch-Tipps z 2.04.2020

Dzisiaj chcielibyśmy Wam gorąco polecić stronę, na której poruszane są przede wszystkim społeczno-polityczne tematy. Brzmi nudno i może wydawać się skomplikowane? A jednak Bundeszentrale für Politische Bildung w swojej mediatece ma wiele ciekawych filmów, podcastów i innych publikacji, które w interesujący sposób przybliża Wam wyżej wspomniane tematy.

Deutsch-Tipps z 1.04.2020

Prima-Aprilis! Zrobiliście już jakiś żart dzisiaj? W tym czasie musimy się dużo śmiać, żeby być zdrowszym! Dlatego wybraliśmy dziś coś wyjątkowego. Co powiecie na niemieckie kabarety? P.S. Tak również można się uczyć niemieckiego 🙂

Deutsch-Tipps z 31.03.2020

Dzisiaj polecamy: nauka języka niemieckiego za pomocą wiadomości? Czemu nie!

Deutsch-Tipps z 30.03.2020

Dzień dobry! Rozpoczynamy kolejny tydzień domowej kwarantanny, a co za tym idzie kolejny tydzień z Deutsch-Tipps! Lubimy takie rozwiązania gdzie można ćwiczyć i sprawdzać swoją wiedzę. Dlatego polecamy Wam dzisiaj stronę Achtung Deutsch, gdzie całkowicie za darmo możecie sprawdzać swoje niemieckie umiejętności językowe! Miłej zabawy. (Kliknij w obrazek)

Deutsch-Tipps z 27.03.2020

Piątek, przed nami weekend… czas zatem na trochę wysokiej kultury. Co powiecie na muzykę klasyczną z najlepszych filharmonii czy oper niemieckich? Brzmi zachęcająco, prawda? Tym bardziej, że część tych znanych miejsc proponuje również wirtualne zwiedzanie nie tylko muzykę! A co do muzyki zobaczycie wiele koncertów, wcześniej nagranych oczywiście, całkowicie za darmo. A zatem polecamy elegancki ubiór (albo i nie) i zapraszamy przed ekrany!

Wiener Staatsoper

Berliner Philharmoniker

Elbphilharmonie

Bayerische Staatsoper

Deutsch-Tipps z 26.03.2020

Dzisiaj polecamy Wam stronę, której treści współtworzą młodzi ludzie. Projekt zainicjowany dobre 10 lat temu przez DOm Współpracy Polsko-Niemieckiej cały czas cieszy się ogromną popularnością wśród młodzieży. O jakim projekcie mówimy? Archiwum historii mówionej. Zapraszamy na stronę e-historie.pl gdzie znajdziecie wywiady ze świadkami czasu! Zapraszamy do odkrywania historii!

Deutsch-Tipps z 25.03.2020

Hallo, hallo! Mamy nadzieję, że dzięki naszym podpowiedziom nauka języka niemieckiego sprawia Wam przyjemność. Dzisiaj polecamy Wam kanał na YoTube Learn German. Tam znajdziecie: naukę języka niemieckiego poprzez codzienne wiadomości, historie i dialogi! Zapraszamy.

Deutsch-Tipps z 24.03.2020

Dziś polecamy stronę internetową do nauki języka niemieckiego. Na tej stronie znajdziesz wiele rzeczy i wszystkiego możesz się uczyć w domu! Czas więc na przeglądanie i myszkowanie na tej stronie! Nawet my nie odkryliśmy jeszcze wszystkiego. Ponadto – publikują także wskazówki edukacyjne na Facebooku 🙂

Deutsch-Tipps z 23.03.2020

Kolejna premiera! Zapraszamy do słuchania! Książka “Antonia w poszukiwaniu swojej wyspy” dostępna od dzisiaj online w formie słuchowiska! Gratka dla wszystkich tych, którzy na samą książkę się nie zdążyli załapać 🙂 Dostępna w dwóch wersjach językowych: niemieckiej i polskiej.

 

Deutsch-Tipps z 22.03.2020

Antidotum na nudę może być… antidotum? Polecamy wam dzisiaj czasopismo Związku Młodzieży Mniejszości Niemieckiej, które nazywa się antidotum właśnie! A w nim ciekawe wywiady, artykuły i wiele więcej! Wszystkie numery znajdziecie tutaj! (Kliknij w obrazek)

Deutsch-Tipps z 20.03.2020

Dzisiaj mamy dla Was propozycję zabawy! Uwielbiasz muzykować? Profesjonalnie lub amatorsko? Z całą rodziną lub indywidualnie? W kuchni lub w salonie? Na ludowo czy popowo?
Podziel się z nami pomysłami!

1. Nagraj fragment piosenki/utworu w języku niemieckim lub niemieckiego twórcy.
2.Prześlij nagranie na maila: paulina.magosz@skgd.pl lub wstaw w komentarzu pod postem z hasztagiem #hausmusik na naszym facebooku TUTAJ
3.Nagrania zostaną udostępnione po przesłaniu na naszej stronie na facebooku i będą walczyć o największą ilość polubień!
4. Wygrane video otrzyma nagrodę!
5. Czekamy na wasze video do 30.03.2020 do godz.23.59! Głosować, a raczej lajkować video będziecie mogli do 15.04.2020! Ogłoszenie zwycięzcy 17.04.2020.

Deutsch-Tipps z 19.03.2020

Dzisiaj mamy dla Was absolutny hit! Wielu z Was na to czekało. Świadomie jednak zwlekaliśmy z premierą tego filmu w internecie. Chcieliśmy go dopiero upowszechnić, gdy mielibyśmy pewność, że powstaje jego druga część. I chociaż dopiero 2 część filmu jest w planach, postanowiliśmy film “Gruss aus Oppeln” udostępnić już teraz! Podzielcie się swoimi wrażeniami na naszym facebooku!

 

Deutsch-Tipps z 18.03.2020

Mamy tak wiele młodych talentów w mniejszości niemieckiej! Właśnie dlatego chcemy pokazać wam kilka przedstawień teatralnych Jugendboxu, które zebraliśmy na liście odtwarzania na YouTube. Możesz obejrzeć wszystkie filmy swobodnie w domu! Miłej zabawy! 🙂

 

Deutsch-Tipps z 17.03.2020

Z naszymi propozycjami nauki języka niemieckiego nie będzie Wam nudno! mamy dla Was kolejną ciekawą stronę do nauki języka niemieckiego: deutschlernblog.de A tam ciekawe memy do nauki języka niemieckiego, testy, gramatyka i inne. Polecamy!

https://deutschlernerblog.de/

Deutsch-Tipps z 16.03.2020

Dzień dobry! Zapowiada się piękny dzień dzisiaj! A żeby Wam ten dzień urozmaicić mamy dla Was kolejny Tipp! Na stronie BR.de znajdziecie ciekawą zakładkę alpha Lernen. A tam odkryjecie ciekawe materiały do nauki języka niemieckiego. Gdyby jednak samej nauki języka niemieckiego po niemiecku było Wam za dużo, znajdziecie tam też materiały na inne zajęcia: np. chemię, matematykę, biologię… także w języku niemieckim 🙂 A zatem miłej nauki!

https://www.br.de/alphalernen/faecher/deutsch/index.html

Deutsch-Tipps z 14.03.2020

Czas poćwiczyć trochę wymowę języka niemieckiego! Jak to zrobić siedząc w domu? I jeszcze żeby się przy tym nie nudzić? 😉 nasza propozycja na dziś: domowe karaoke z całą rodziną w języku niemieckim! Na youtube znajdziecie wiele niemieckich piosenek, które można śpiewać. Polecamy np. kanał KaraFun Deutschland – Karaoke. Nic nie poprawia humoru tak jak śpiewanie 🙂

Deutsch-Tipps z 13.03.2020

Dzisiaj prezentujemy Wam arcyciekawą platformę – nauka języka niemieckiego z Deutsch Welle. Znajdziecie na niej ciekawe filmy i ćwiczenia online. Słownictwo, gramatyka i rozmówki w jednym miejscu. Zobaczcie co ciekawego przygotowało Deutsche Welle i podzielcie się swoimi wrażeniami na facebooku!

https://learngerman.dw.com/de/overview

Deutsch-Tipps z 12.03.2020

Dzisiaj przedstawiamy Wam ciekawy kanał na YouTube z lekcjami języka niemieckiego. Hallo Deutschschule o kanale pisze tak:

Z nami uczysz się niemieckiego szybko, poprawnie i przyjemnie. W każdą niedzielę publikujemy nowe wideo, aby nauczyć się niemieckiego słownictwa, zrozumieć niemiecką gramatykę, ćwiczyć niemiecką wymowę lub po prostu zautomatyzować niemieckie pytania i zdania. Nasze niemieckie filmy edukacyjne są wyświetlane na całym świecie. Dlatego są napisy w języku niemieckim, angielskim, arabskim, hiszpańskim, tureckim, rosyjskim i wielu innych. Weź udział w naszym bezpłatnym kursie języka niemieckiego online na poziomach A1, A2 lub B1. Lista odtwarzania „Ucz się niemieckiego z dialogami” ma prawidłowy przebieg. W ten sposób uczysz się wymowy, słownictwa, gramatyki i lekcji wymowy przez lekcję poprzez słuchanie i powtarzanie. Jesteśmy niemiecką szkołą, która oferuje tanie i dobre kursy niemieckiego w Zurychu i opracowała własne niemieckie pomoce dydaktyczne (Cześć A1.1, A1.2 i A1.3), które są również używane przez inne niemieckie szkoły na lekcjach języka niemieckiego.

Miłej zabawy przy nauce! 🙂

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies, więcej o zasadach wykorzystania plików cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close