Zrzuć się na ponowne wydanie publikacji “Opole – spacery po mieście, którego już nie ma”!

Zrzuć się na ponowne wydanie publikacji “Opole – spacery po mieście, którego już nie ma”!

  • 24 sie 0

24-08-2020

Pod koniec roku 2019 Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim wydało publikację pt. „Opole – Spacery po mieście którego już nie ma”, dzięki wsparciu Urzędu Miasta Opola, Konsulatu RFN w Opolu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

Zainteresowanie publikacją przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. 1000 egzemplarzy rozeszło się w ciągu zaledwie jednego tygodnia. To pokazało nam, jak wielu obecnych ale także byłych mieszkańców Opola zainteresowanych jest historią swojego miasta. Mimo, że rozdaliśmy już wszystkie egzemplarze publikacji – wciąż otrzymujemy zapytania o możliwość otrzymania czy zakupienia książki. Niestety w związku z epidemią COVID-19 Urząd Miasta Opola odwołał konkursy dla organizacji pozarządowych, w ramach których moglibyśmy się ubiegać o środki na ponowne wydanie publikacji. Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, postanowiliśmy zorganizować zrzutkę na dodruk publikacji. Udało nam się pozyskać częściową kwotę z dotacji na dodruk 1000 sztuk. Do pełnej sumy brakuje nam już tylko 3000 zł! Ogromnie liczymy na Państwa wsparcie!

Zachęcamy Państwa do wsparcia naszej zrzutki: https://zrzutka.pl/98kp2n

Pod tym linkiem można dokonać wpłaty. Zachęcamy Państwa również do upowszechniania tej informacji.

Książka jest wyjątkowa z wielu względów: nad trasami spacerów pracowali pasjonaci, osoby od lat związane z Opolem, które z pełnym zaangażowaniem oddają się zgłębianiu historii miasta. Publikacja pokazuje złożoność historii naszego miasta, skupiając się w dużej mierze na społecznych aspektach i pokazaniu życia codziennego mieszkańców. Trasy zawierają mapki wraz z aktualnymi zdjęciami miejsc, tak by móc swobodnie w te miejsca trafić. Dodatkowo publikacja jest dwujęzyczna: polsko-niemiecka, chcieliśmy w ten sposób wskazać również na niemiecką historię tego miasta. Dlaczego warto mieć tę publikację na swojej półce? Nie ma innej książki o Opolu, która by w tak atrakcyjny sposób zachęcała do własnego odkrywania miasta, która pokazuje miejsca i ludzi, którzy tworzyli historię i to jakie to miasto teraz jest. Dzięki tej książce możemy poszerzyć naszą wiedzę o Opolu, poszerzy wiedzę wśród dzieci i młodzieży. Dlatego tak ważny jest kolejny dodruk i próba dotarcia z publikacją do jak największej ilości osób. Będziemy wdzięczni za każdą kwotę przekazaną na dodruk książki. Wspólnie zadbajmy o pamięć historyczną naszego miasta.

   


Skip to content

Strona korzysta z plików cookies, więcej o zasadach wykorzystania plików cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close