SPOTKANIE Z NIEMIECKOJĘZYCZNYMI BAJKAMI BRACI GRIMM W KŁODNICY

SPOTKANIE Z NIEMIECKOJĘZYCZNYMI BAJKAMI BRACI GRIMM W KŁODNICY

  • 03 lip 0

03-07-2019

Podpis zdjęcia: Noc bajkowa Braci Grimm 2019, Autor: Gabriela Wieczorek

W sobotę 29. czerwca 2019 roku w siedzibie Mniejszości Niemieckiej w Kłodnicy dzieci z gminy Kędzierzyn – Koźle mogły po raz pierwszy uczestniczyć w projekcie „ 25 Nocy Bajkowych Braci Grimm dla dzieci Mniejszości Niemieckiej”. W spotkaniu uczestniczyło 18 dzieci mieszkających w Kłodnicy oraz Blachowni.

Tematem szóstej edycji projektu TSKN została bajka „Muzykanci z Bremy”, która w tym roku świętuje swoje 200 urodziny.

Na spotkanie została zaproszona pani Edyta Gisman – skarbnik zarządu wojewódzkiego, która rozpoczęła zaczarowaną noc od odczytania bajki. Po jej wysłuchaniu rozpoczęły się gry i zabawy związane z bohaterami oraz fabułą baśni. Uczestnicy projektu wzięli udział także w warsztatach plastycznych, które polegały na nadaniu głównym bohaterom pięknych kolorów. Po kolacji dzieci odwiedziły tajemnicze postacie z bajek. Wspólna zabawa na dworze z animatorami przyniosła wiele radości. Baśń „Muzykanci z Bremy” zaprezentowana została również w teatrzyku narracyjnym Kamishibai. Niecodzienną zabawę zakończyła wspólna noc. W śpiworach dzieci oglądały i słuchały różnych baśni braci Grimm. Rano, po gimnastyce, śniadaniu i wspólnych grach i zabawach uczestnicy projektu zostali odebrani przez swoich rodziców.

Projekt został zrealizowany przez Koło DFK w Kłodnicy. Nauczycielem i koordynatorem Nocy Bajek była Anna Plonka, zastępca przewodniczącego koła DFK w Kłodnicy. Organizatorem projektu jest TSKN na Śląsku Opolskim a finansowany jest on przez BMI Ministerstwo Spraw Wewnętrznych RFN i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w Polsce.

Miejsce wydarzenia: Siedziba Mniejszości Niemieckiej w Kłodnicy / DFK Klodnitz

Data spotkania: 29/06/2019 - 30/06/2019

Autor: Anna Plonka


X