Finał XXV Konkursu Recytatorskiego w j. niemieckim ,,Młodzież recytuje poezję”

Finał XXV Konkursu Recytatorskiego w j. niemieckim ,,Młodzież recytuje poezję”

  • 04 cze 0

04-06-2019

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim zaprasza na Finał XXV Konkursu Recytatorskiego w j. niemieckim „Młodzież recytuje poezję”, który odbędzie się 11 czerwca (wtorek) 2019 w Teatrze im. Jana Kochanowskiego (mała scena) w Opolu.

Program finału
10.00 Uroczyste rozpoczęcie
od 10.15 Występy finalistów
ok. 14.00-14.30 Wręczenie nagród

Lista występujących finalistów

Kategoria A kl. IV- VI    
Name und Vorname / Imię i nazwisko Schule / Szkoła LehrerInn / Nauczyciel Gedicht / Wiersz
Emily Orzłowska Szkoła Podstawowa w Komornikach Anna Molenda ,,Mein Traum vom Pferd” W.Reuter
Maja Gerstenberg Szkoła Podstawowa nr 2 w Głogówku Anna Korytkowska ,,Zeitgeist – Valentinstag” Ch.K.Dallinger
Paulina Posor Szkoła Podstawowa w Zielinie Marek Kurpiela ,,Das Wasser” J.Krüss
Anna Kostka Publiczna Szkoła Podstawowa ZSP w Kórnicy Susanne Szczepanek ,,Was denkt die Maus am Donnerstag” J.Guggenmos
Oliwia Przywara Publiczna Szkoła Podstawowa ZSP w Kórnicy Susanne Szczepanek ,,Kleine Katzen” J.Krüss
Andreas Drescher Szkoła Podstawowa w Zielinie Marek Kurpiela ,,Fette Beute” U.Wegmann
Roksana Winiarska Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. księżnej Jadwigi Śląskiej w Oleśnie Aneta Moj ,,Das Veilchen” J.W.Goethe
Laura Jantos Szkoła Podstawowa w Gronowicach Agata Komor ,,Die Geschichte vom Daumenlutscher“ H.Hoffmannoffmann 
Gabriel Pietrek Publiczna Szkoła Podstawowa w Szemrowicach Aldona Stych – Borkowska ,,Was ist Freumdschaft?” N.Waliczek
Magdalena Kowolik Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Gogolinie Benedykta Kurzeja ,,Sommer” I.Kleberger
Stella Kaniak Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. księżnej Jadwigi Śląskiej w Oleśnie Elżbieta Neukirch ,,Mit mir nicht“ I.Brender
Paulina Moj Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. księżnej Jadwigi Śląskiej w Oleśnie Aneta Moj ,,Ein Kindergedicht“ W.Busch
Maxymilian Spyra Publiczna Szkoła Podstawowa w Turawie  Eryka Matysek ,, Es war ein kleiner Junge’’
P. Hacks
Vanessa Gonsior Szkoła Podstawowa w Antoniowie Sonia Koźlik ,,Wo du geliebt wirst”
E. Michler
Emilia Drost Publiczna Szkoła Podstawowa w Brynicy Monika Stańska ,,Wenn es Nacht wird…”
J. Krüss
Oliwia Segieth Publiczna Szkoła Podstawowa w Jełowej Beata Urbanek ,,Gedanken und Wirklichkeit”
L. Krömer 
Natalia Wróbel Publiczna Szkoła Podstawowa w Popielowie Sylwia Gallus ,,Meine Schwester ist fünfzehn”
M. Mai
Iga Oliwa Zespół Szkolno – Przedszkolny Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae w Raszowej Ewa Pietrek ,,Nadel und Schere”
J. Guggenmos
Tobiasz Porada Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Artura Gadzińskiego w Zdzieszowicach Ewa Widera – Paczek ,,Das Familienfoto“
G. Jacobs
Daniela Czeczor Zespół Szkolno – Przedszkolny w Raszowej Renata Hadaschik ,,Frau Igel”
N. Marquardt
Dawid Bylak Szkoła Podstawowa nr 3 w Ozimku Arnold Bonk ,,Wolkenkind”
S. Heuck
Olivier Konieczny Zespół Szkolno- Przedszkolny w Większycach Elżbieta Freier ,,Die Geschichte vom Tausendfüßler Fritz”
H. Tettke
Anna Zimnik  Zespół Szkolno- Przedszkolny w Większycach Elżbieta Freier ,,Wir“
I.Brender
Krzysztof Tomala Szkoła Podstawowa w Solarni Violetta Klimanek ,,Frühling”
F. Wedekind
Adrian Piechulik Publiczny Zespół Przedszkolno – Szkolny w Kędzierzynie Koźlu Aurelia Trojanska ,,Weihnachten 1945”
I.Odelga
Florian Kurpiela Publiczna Szkoła Podstawowa w Brożcu  Agnieszka Kostka ,,Meine Schwester”
M. Mai
Alexander Szczepanek Publiczna Szkoła Podstawowa w Walcach Ilona Krause ,,Die Sängerin”
H.Erhardt
Erik Kostka Publiczna Szkoła Podstawowa w Brożcu Agnieszka Kostka ,,Fußballerlied”
J. Hornauer
Helena Moroziński Publiczna Szkoła Podstawowa nr 24 w Opolu Marcin Gambiec ,,Wilkommen und Abschied”
J.W.Goethe
Bartosz Wójcicki Publiczna Szkoła Podstawowa w Prószkowie Iwona Chudala ,,Wichtelmänner finden eine Schulmappe”
P. Richter
Kacper Kluczny Społeczna Szkoła Podstawowa w Węgrach Sandra Leś ,,Die drei Spatzen”
Ch. Morgenstern
Oliwia Michalczyk Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Osowcu  Anna Langner ,,Sachliche Romanze”
E. Kästner
Emily Przybyła Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddz. Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim Aneta Baron ,,Der Bär als Tenor”
F. Endrikat
       
Kategoria B  kl. VII – VIII + GIMNAZJUM      
Name und Vorname / Imię i nazwisko Schule / Szkoła LehrerInn / Nauczyciel Gedicht / Wiersz
Marzell Rogosch Szkoła Podstawowa nr 1 w Głogówku Kornelia Kroll ,,Peter und das Echo”
R.Löwenstein
Nicole Kowalska Szkoła Podstawowa im. jana Pawła II w Racławicach Śląskich Barbara Schega ,,Wenn ich fliegen kann“
Unbekannt
Emilia Bierek Zespół Szkół w Łączniku Dorota Haberecht ,,Ein Stück Ewigkeit”
M.Poisel
Kamil Uliczka Publiczna Szkoła Podstawowa w Białej Anna Czyszczonik ,,Dein Engel”
K.May
Krzysztof Joszko Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Krapkowicach Anna Majak ,,Anruf dem See“ J.W.Goethe
Laura Smyrek Publiczna Szkoła Podstawowa im. II Brygady Pancernej w Bogacicy Kryspin Cieplik ,,Todesfuge”
P.Celan
Klaudia Kinder Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi im. bł. Jana Pawła II w Kuniowie Adriana Wiecha ,,Der Schiffer“
J.Eichendorff
Lena Jantos Szkoła Podstawowa w Gronowicach Agata Komor ,,Meine Freunde”
H.Trefflich
Izabel Glomb Publiczna Szkoła Podstawowa im. II Brygady Pancernej w Bogacicy Kryspin Cieplik ,,Sachliche Romanze”
E. Kästner
Karina Malecka Zespół Gimnazjalno – Szkolno – Przedszkolny w Chocianowicach Roman Ludyga ,,Kein schöner Land in dieser Zeit“
A.Wilhelm
Alicja Jonczyk Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Dobrodzieniu Sylwia Krafczyk ,,Flimmernden Flammen“
A.    Kiehl
Gabriel Matysek Publiczna Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Dylakach Margita Cyganek ,,Ideal und Wirklichkeit”
K. Tucholsky
Justyna Narowska Publiczna Szkoła Podstawowa w Brynicy Monika Stańska ,,Meine Schwester”
M. Mai
Samanta Król Publiczna Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Dylakach Margita Cyganek ,,Mailied”
J.W.Goethe
Wiktoria Kowalczyk Publiczna Szkoła Podstawowa w Luboszycach im. Ks. Jana Bosko Anna Maziarz ,,Nicht selbstverständlich”
I.Wamser
Felix Hentschel Publiczna Szkoła Podstawowa w Zawadzie Joanna Gryga ,,Der Mumpf”
M. Ende
Laura Gallus Publiczna Szkoła Podstawowa w Popielowie Elżbieta Radziewicz ,,Hund und Katze”
W.Busch
Jessica Felix Zespół Szkół w Ozimku Klaudia Bukowska – Pająk ,,Sachliche Romanze”
E. Kästner
Laura Quaschniok – Quade Zespół Szkół w Ozimku Klaudia Bukowska – Pająk ,,Sie, zu ihm”
K. Tucholsky
Julia Mutz Publiczna Szkoła Podstawowa w Kątach Opolskich Sylwia Michala ,,PC Sucht”
Autor- unbekannt
Patrycja Gabor Publiczna Szkoła Podstawowa w Krośnicy Beata Kalla ,,And as Publikum”
K. Tucholsky
Karolina Bodynek Publiczna Szkoła Podstawowa w Ujeździe Julia Kośmider ,,Das Lächeln der
 Mona Lisa“
K. Tucholsky
Piotr Anderwald Publiczna Szkoła Podstawowa w Szymiszowie Anna Januszewska ,,Mikrokosmos”
K. Tucholsky
Agnieszka Langner Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 w Kędzierzynie – Koźlu Sabina Gawlik ,,Die Made”
H.Erhardt
Lukas Zembok Szkoła Podstawowa z nauczaniem języka Mniejszości Narodowej – Języka Niemieckiego w Solarni Sabina Komander ,,Der Erlkönig mal anders“
J.W.Goethe
Kamila Fojtzik Zespół Gimnazjalno – Szkolno – Przedszkolny w Pawłowiczkach Sabina Luks – Borek ,,Weißt du noch, wo die Kannonen blühn“
E. Kästner
Julia Szukalska Szkoła Podstawowa z nauczaniem języka Mniejszości Narodowej – Języka Niemieckiego w Solarni Sabina Komander ,,Die polyglotte Katze”
H. Erhardt
Kinga Wilczek Zespół Szkolno – Przedszkolny w Reńskiej Wsi Krystyna Pawelec ,,Der Erlkönig”
J.W.Goethe
Maxymilian Krawiec Zespół Szkół w Gogolinie Regina Kalla – Szulc ,,Mailied”
J.W.Goethe
Marcin Magosz Publiczne Gimnazjum w Walcach Agata Makiola ,,Die Entwicklung der Menschheit“
E. Kästner
Saskia Broers Publiczna Szkoła Podstawowa w Walcach Ilona Krause ,,ich geh leben”
N. von Tiggeln
Kamil Gröhlich Publiczna Szkoła Podstawowa w Ligocie Prószkowskiej Karina Gröhlich ,,Der Sack und die Mäuse“
W. Busch
Kinga Kacuba Publiczna Szkoła Podstawowa w Chróścinie Ewa Jagielło ,,Auf dem See”
J.W.Goethe
Marcel Maculak Publiczna Szkoła Podstawowa w Wawelnie Gabriela Rosiak ,,Abgelehnte Entwicklungstheorie”
Autor- unbekannt
Kategoria C – Szkoły Średnie    
Name und Vorname / Imię i nazwisko Schule / Szkoła LehrerInn / Nauczyciel Gedicht / Wiersz
Martina Kinder I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Kluczborku Bożena Maliszewska – Kozan ,,Menschen wie wir”
D. Geister
Benedikt Baron Zespół Szkół Zawodowych w Oleśnie Oktawia Gruca ,,Gesang der Geister über den Wassern“
J.W.Goethe 
Patrycja Kuc Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu Beata Sikora ,,Gedanken”
N. Marchewka
Annika Gralla Zespół Szkół Ogólnokształcących w   Strzelcach Opolskich P. Kozera ,,Erlkönig”
J.W.Goethe
Julia Nolda I LO w Kędzierzynie – Koźlu Aneta Knura – Zawada ,,Geliebter, wo zaudert”
L.Tieck
Anna Glombitza Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie Koźlu Barbara Orzech ,,Was es ist“
E.Fried
Karolina Fronia LO nr II Opole Sonia Wacław ,,Aufgewachsen bei”
K. Tucholsky
Aleksandra Koteluk LO nr III Opole Eliza Duda ,,Wer bin ich”
D. Bonhoeffer
Robert Kokot ZS Elektrycznych Opole Grażyna Łocuny ,,Ich bin ein Optimist“
O.Reutter
Paweł Kaczmarczyk LO nr III Opole Eliza Duda ,,Was es ist”
E.Fried


Kontakt

Nicole Rimpler

nicole.rimpler@skgd.pl

+48 77 402 10 76

X