22 drużyny MDFS uczestniczyły w sobotnim Turnieju o Puchar Przewodniczącego TSKN!

• 03 cze 0

03-06-2019

W dniach 1-2.06.2019 odbył się nasz coroczny turniej o Puchar Przewodniczącego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim. Jest to największy turniej szkółek Miro Deutsche Fußballschule organizowany, co roku w okolicach dnia dziecka w celu spotkania i integracji wszystkich zawodników trenujących w naszych oddziałach.
Pierwszego dnia turnieju swoje mecze rozgrywały drużyny skrzatów(2012 i młodsi) oraz żaków(2010/2011). W tych kategoriach udział wzięły 22 drużyny z MDFS:

2012-Chronstau 1, Chronstau 2, Groß Stanisch 1, Groß Stanisch 2, Walzen, Himmelwitz, Leschnitz, Kroschnitz, Guttentag, Klein Kotorz.
2010/11- Walzen 1, Walzen 2, Groß Stanisch 1, Groß Stanisch 2, Himmelwitz, Leschnitz, Kroschnitz, Guttentag, Bodland, Chronstau 1, Chronstau 2, Groß Strehlitz.

Piłkarze grający w tych kategoriach wiekowych nie mieli klasyfikacji końcowej, najważniejsze było strzelanie dużej ilości bramek i dobra zabawa. Wszyscy otrzymali po zakończeniu zmagań takie same nagrody, medale i dyplomy. Postanowiliśmy jednak wybrać najlepszego zawodnika z każdej drużyny i nagrodziliśmy ich piłką.

Drugiego dnia zmagań do gry weszły starsze drużyny naszych szkółek oraz zaproszeni goście. W kategorii 2008/09 udział wzięły:
-MDFS Chronstau
-MDFS Malapane
-MDFS Himmelwitz
-MDFS Groß Stanisch
-Silesius Kotórz Mały(goście)
-SK Zator(goście z Czech)

Zwycięzcą zmagań została drużyna MDFS Chronstau, 2 miejsce zajęła drużyna MDFS Malapane, a na najniższym stopniu podium sklasyfikowano MDFS Himmelwitz. Najlepszym strzelcem został Mateusz Gonsior, najlepszym bramkarzem Błażej Kudyba, a najlepszym zawodnikiem turnieu wybrano zawodnika z Czech Vit Ondrysek.

W kategorii młodzika 2006/07 udział wzięły drużyny:
-MDFS Bodland
-MDFS Guttentag
-MDFS Walzen
-Kolonowskie(goście)

W tej kategorii zmagania piłkarskie wygrała drużyna z Kolonowskiego przed MDFS Guttentag(2 miejsce), a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Silesisusa Kotórz Mały. Tutaj również wybraliśmy wyróżniających się piłkarzy i tym sposobem najlepszym zawodnikiem turnieju został Martin Demarczyk, najlepszym bramkarzem Adam Szweda, a tytuł króla strzelców wywalczył Szymon Ochwatowski.

Najlepsze drużyny zostały nagrodzone medalami i pucharami, a zawodnicy statuetkami. Wszyscy otrzymali również drobne upominki.

W trakcie trwania turnieju odbywały się animacje językowe oraz gry i zabawy dla dzieci, które również pojawiły się w tych dniach na stadionie 1.FC Chronstau Chrząstowice. W trakcie trwania turnieju dzieci mogły posilić się lodami, kanapkami oraz grillem.

Cały turniej przebiegł w miłej, sportowej atmosferze. Dopisała nam również piękna słoneczna pogoda, dzięki której na boisku w Chrząstowicach pojawiło się wielu kibiców dopingujących młodych zawodników. Już teraz zapraszamy do udziału w przyszłorocznym turnieju o Puchar Przewodniczącego TSKN.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, trenerom i sędziom za udział w naszym turnieju.  Szczególne podziękowania dla Gminy Chrząstowice za udostępnienie boiska i dofinansowanie naszego turnieju.