Młodzieżowa rada TSKN w Warszawie

Młodzieżowa rada TSKN w Warszawie

  • 21 maj 0

21-05-2019

W dniu 16. maja członkowie młodzieżowej rady TSKN udali się do Warszawy. Celem wyjazdu była wizyta w polskim sejmie i Fundacji Konrada Adenauera.

„Podczas wyjazdu dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy Sejmu i Fundacji Konrada Adenauera. Gmach główny zrobił na mnie duże wrażenie. Nie wiedziałem, że budynek sejmu posiada tak wiele pomieszczeń i że posłowie zajmują miejsca na Sali obrad według ich przynależności do partii politycznej.”- opowiada Łukasz Świtała, członek rady.

Młodzież zwiedziła budynek sejmu, po którym zostali oprowadzeni przez Pana Ryszarda Galla, posła Mniejszości Niemieckiej. Tym samym mieli  okazję  lepiej poznać jego niecodzienną pracę i to ciekawe miejsce. Spotkali także innych posłów reprezentujących województwo opolskie. Kolejnym punktem wyjazdu było spotkanie w Fundacji Konrada Adenauera. Rada Młodzieżowa spotkała się z jej przedstawicielami, którzy przybliżyli cele i działalność organizacji. Rozmawiano m. in. o planach na przyszłość  i możliwej współpracy.

„Dzięki wizycie w sejmie dowiedziałam się, jak to naprawdę wygląda.”- mówi Emilia Blum, członkini rady. „Mogłam zobaczyć  to wszystko na własne oczy i dowiedzieć się wielu nowych, ciekawych rzeczy”

Wiktoria Świerc


X