Dyżur Przewodniczącego w Głogówku za nami, zobacz relację.

Dyżur Przewodniczącego w Głogówku za nami, zobacz relację.

  • 12 mar 0

12-03-2019

Przewodniczący TSKN – Rafał Bartek odwiedził dzisiaj (12.03) w ramach swojego dyżuru gminę Głogówek. W pierwszej kolejności Przewodniczący miał przyjemność spotkać się z nowym burmistrzem Głogówka panem Piotrem Bujakiem oraz zastępcą burmistrza panem Sebastianem Gerstenbergiem. Była to wyjątkowa okazja by dowiedzieć się o tym w jakiej kondycji jest gmina Głogówek, a także o tym co planowane jest w najbliższych miesiącach. 

Po spotkaniu z Burmistrzem, pan Gerstenberg pokazał perełki głogóweckiej architektury: Kościół św. Bartłomieja oraz Sankturaium Matki Bożej Loretańskiej.

O godzinie 16.00 odbyło się spotkanie z członkami i sympatykami DFK w gminie Głogówek. Była okazja by porozmawiać chwilę o zbliżających się wyborach parlamentarnych, a także wyborach w strukturach TSKN. Przewodniczący mówił również o kwestii nauczania języka niemieckiego w 7 i 8 klasie. To spotkanie było również okazją to zaprezentowania naszej publikacji “Prawa Mniejszości Niemieckiej w Polsce” a także do przybliżenia zbliżających się projektów. W spotkaniu uczestniczyła również przewodnicząca ZMMN Katrin Koschny, która przedstawiła bieżącą działalność młodzieżówki mniejszości.

Bardzo dziękujemy wszystkim za obecność!


X