Konkurs wiedzy „Austria – kraj i mieszkańcy”

Konkurs wiedzy „Austria – kraj i mieszkańcy”

  • 11 sty 0

11-01-2019

Biblioteka Austriacka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu ogłasza XXII ogólnopolski konkurs wiedzy „Austria – kraj i mieszkańcy”, którego celem jest zachęcenie do poszerzania szeroko rozumianej wiedzy o historii, geografii i kulturze Austrii.

Konkurs obejmować będzie zakres wiedzy z historii, geografii, nauki, kultury, życia społecznego i politycznego Austrii, a pytania formułowane będą w języku polskim.

Główną nagrodą jest weekendowa wycieczka do Wiednia ufundowana przez Biuro Podróży Almatur w Opolu. Dla zdobywców 2 i 3 miejsca przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe dzięki wsparciu Konsula Honorowego Republiki Austrii we Wrocławiu.

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie chętne osoby, bez ograniczeń wiekowych, z wyjątkiem laureatów wcześniejszych edycji. Zalecany jest udział osób od 13 roku życia.

Pierwszy etap konkursu, eliminacje szkolne,  odbędzie się 12 marca 2019 r. (wtorek), natomiast półfinał i ścisły finał dla najlepszych uczestników eliminacji zaplanowano na początek kwietnia 2019.

Regulamin konkursu z prawej strony do pobrania

Zapisy via e-mail proszę kierować do 8 marca 2019 r. na adres: ba@wbp.opole.pl  Przyjęcie nadesłanego zgłoszenia potwierdzone zostanie mailowo do dwóch dni roboczych. W przypadku nieotrzymania potwierdzenia prosimy o kontakt telefoniczny: 77 47 47 085.

Zapraszamy do udziału i razie wątpliwości prosimy o kontakt.

 


Kontakt

Monika Wójcik-Bednarz

kierownik
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu
Biblioteka Austriacka - Österreich-Bibliothek
pl. Piłsudskiego 5 45-706 Opole
tel. +48/ 77/ 47 47 085
e-mail: biblioteka-austriacka.opole@wbp.opole.pl

Pliki do pobraniaX