Tragedia Górnośląska – pamiętajmy o przeszłości

Tragedia Górnośląska – pamiętajmy o przeszłości

  • 09 sty 0

09-01-2019

Przewodniczący Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce Bernard Gaida pragnie zaprosić Państwa do udziału w obchodach upamiętniających Tragedię Górnośląską, które odbędą się w ostatnią niedzielę stycznia – 27.01.2019 r.

Wzorem lat ubiegłych uroczyste nabożeństwo upamiętniające odbędzie się w Kościele Św. Marii Magdaleny w Łambinowicach o godz. 15.00. Następnie na cmentarzu byłych więźniów obozu zostaną złożone kwiaty oraz zapalone znicze.

Po oficjalnej części zapraszamy wszystkich do Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach na prezentację filmu „Kainowe Pole” oraz spotkanie z reżyserem tego filmu, Panem Leszkiem Baronem. Dokument historyczny opowiadający o Obozie Pracy w Łambinowicach. Ukazany jest obraz okrutnego aparatu władzy rządów totalitarnych panujących w obozie, podczas komendantury Czesława Gęborowskiego.

Przygotowany jest również drobny poczęstunek.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w obchodach upamiętniających prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 77 454 78 78 . Jak w ubiegłych latach, zostanie zorganizowany przejazd autokarem, opłata 10 zł. Odjazd z parkingu przy skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Dubois w Opolu o godz. 14.00.


X