Edukacyjny film animowany “Niemcy w Polsce”

Edukacyjny film animowany “Niemcy w Polsce”

  • 17 paź 0

17-10-2018

Podczas konferencji prasowej przedstawiliśmy dziennikarzom naszą najnowszą produkcję: animowany film edukacyjny, którego trailer mogą Państwo w polskiej wersji językowej oglądać tutaj. Film już niebawem ukaże się w dwóch wersjach językowych (polskiej i niemieckiej) na płytach DVD a krótko potem będą Państwo mogli zobaczyć cały film na youtubie. 

O filmie:

Film „Niemcy w Polsce” to animowana opowieść prezentująca skrótowo historię Mniejszości Niemieckiej oraz jej obecną sytuację. Film w atrakcyjnej wizualnie formie opowiada o tym skąd się wzięli Niemcy w Polsce – jaka jest ich historia i czym współcześnie się zajmują, dbając o pielęgnację swego języka i kultury. Film bazuje na autorskich animacjach (technika 2D). Film kończy się krótkimi impresjami pokazującymi działania Mniejszości Niemieckiej. Film w atrakcyjny i przystępny dla dzieci i młodzieży sposób opowiada historię mniejszości niemieckiej od momentu jej powstania (skąd się wzięła i dlaczego mówimy już o Mniejszości Niemieckiej po 1945 roku, o przełomowym momencie jakim był rok 1989/1990 kiedy zakładano stowarzyszenia mniejszości niemieckiej w Polsce) aż po dzień dzisiejszy (dwujęzyczność, aktualne inicjatywy i ważne dla mniejszości niemieckiej tematy). Film trwa 5.30 i został przygotowany w dwóch wersjach językowych: polskiej i niemieckiej. Film zostanie wydany w nakładzie 1000 sztuk płyt DVD i upowszechnionych do szkół  w województwie opolskim, całej Polsce jak i za granicą.

Film został zrealizowany dzięki dotacji: Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec za pośrednictwem Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce oraz Saksońskiego Ministerstwa Wewnętrznych Kraju Związkowego Saksonii. 
Producent: Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim
Reżyseria: Alicja Schatton
Producent wykonawczy: VidiFilm

 


X