Podróż studyjna Mniejszości Niemieckiej do Berlina

Podróż studyjna Mniejszości Niemieckiej do Berlina

  • 15 paź 0

15-10-2018

Podpis zdjęcia: CZłonkowie Mniejszości Niemeickiej przed niemieckim Bundestagiem, Autor: Zuzanna Herud

Można by pomyśleć, że niemiecki Bundestag jest jedynie dla niemieckich polityków. My jednak udowodniliśmy, że tak wcale nie jest! Byliśmy tam wspólnie z zaangażowanymi członkami i politykami Mniejszości Niemieckiej!

11 października członkowie Mniejszości Niemieckiej pojechali na podróż studyjną do stolicy Niemiec. Już pierwszego dnia przewidziany był napięty program. Pierwszym celem dnia była wizyta w Paul-Löbe-Haus, gdzie odbyło się spotkanie z posłem Bundestagu Panem Eckhardem Polsem. Podczas  spotkania grupa ze Ślaska poznała nie tylko Pana Polsa i jego zakres działań, ale również dowiedziała się, jak funkcjonuje na co dzień Bundestag. Grupa miała oczywiście możliwość zadawania pytań Dyskutowano o nowych projektach TSKN, jak również o szkolnictwie oraz nauczaniu języka niemieckiego na Śląsku Opolskim.

Po spotkaniu z Eckhartem Polsem grupa miała możliwość zobaczyć Berlin z kopuły oraz tarasu Bundestagu. Następnie uczestnicy udali się do Fundacji Konrada Adenauera. Tam przybliżono członkom Mniejszości Niemieckiej zakres działań fundacji oraz związek z mniejszościami. Ostatnim celem dnia był Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma.

Następnego dnia w programie było zwiedzanie Berlina, dlatego uczestnicy udali się najpierw do Muzeum Story of Berlin, gdzie mogli poznać ostatnie 400 lat historii miasta. Po zwiedzaniu muzeum grupa wsiadła do City-busa, który przewiózł ich po całym Berlinie, by mogli zobaczyć jak miasto wygląda dziś. Po całym dniu zwiedzania Berlina, grupa udała się w podróż powrotną.

Miejsce wydarzenia: Berlin

Data spotkania: 11/10/2018 - 13/10/2018

Autor: Zuzanna Herud


X