I część warsztatów dla prowadzących zespoły śpiewacze i chóry mniejszości niemieckiej za nami!

I część warsztatów dla prowadzących zespoły śpiewacze i chóry mniejszości niemieckiej za nami!

  • 10 wrz 0

10-09-2018

1 września zorganizowaliśmy pierwsze z dwóch warsztatów dla prowadzących zespoły śpiewacze i chóry mniejszości niemieckiej. Uczestnicy mieli okazję w pierwszej części spotkania obserwować pracę pani dr Małgorzaty Podzielny (AMuz Wrocław) z zespołem dziecięcym. Szeroki zestaw ćwiczeń emisyjnych oraz metod pracy z taką grupą przeprowadzony był również na przygotowanym repertuarze niemieckim. Druga część dotyczyła chóru dorosłych. Gościliśmy pana Tadeusza Eckerta oraz chór Canthabiles z Kątów Opolskich pod dyr. pana Zygfryda Maczurka. Prowadzący chóry i zespoły mogli zobaczyć oraz samemu włączyć się w ćwiczenia m.in. nad prawidłowym oddechem czy postawą wokalną. Interpretując czterogłosowe niemieckie pieśni, ważną kwestią stało się zrozumienie śpiewanego tekstu, a także postawa samego dyrygenta czy współpraca w grupie i wzajemna motywacja.

Obie części warsztatów stały się również okazją do dyskusji o stanie zespołów i problemach muzycznych oraz organizacyjnych, z którymi spotykają się nasi prowadzący. Tym samym zachęcamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w kolejnych warsztatach, które odbędą się 29.09.2018 r. Zgłoszenia przyjmowane są do 20.09.2018.

Więcej informacji pod linkiem: http://skgd.pl/dzialalnosc-kulturalno-oswiatowa/projekty-kulturalne-tskn/warsztaty-muzyczne-dla-prowadzacych-chory-i-zespoly-spiewacze/


X