Ilustrowany leksykon polskich śladów w Niemczech – spotkanie autorskie z dr Andrzejem Kałużą, autorem leksykonu

Ilustrowany leksykon polskich śladów w Niemczech – spotkanie autorskie z dr Andrzejem Kałużą, autorem leksykonu

  • 13 maj 0

13-05-2018

Ilustrowany leksykon polskich śladów w Niemczech – spotkanie autorskie z dr Andrzejem Kałużą, autorem leksykonu Polnische Spuren in Deutschland Ein Lesebuchlexikon”

18 maja (piątek) 2018 r., godz. 18.00, Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu, ul. Minorytów 4, 45-017 Opole

Historia Polaków w Niemczech to historia długa o wielu obliczach. Chyba żadne inne sąsiedzkie narody nie wykazały się przez ostatnie stulecia tak dużą zdolnością do przenikania przez geograficzne i mentalne granice, zachowując równocześnie zdolność do adaptacji i integracji.

Zapraszamy Państwa na spotkanie autorskie z panem dr Andrzejem Kałużą  z Niemieckiego Instytutu Spraw Polskich w Darmstadt. Dr Kałuża jest jednym  z autorów ilustrowanego leksykonu o polskich śladach w Niemczech: „Polnische Spuren in Deutschland Ein Lesebuchlexikon”, któremu poświęcone będzie spotkanie. Książka została napisana w taki sposób, aby każdy mógł znaleźć w niej coś interesującego. Z jednej strony podjęto poważny temat migracji zarobkowej Polaków do Niemiec, z drugiej natomiast, wskazuje się na szereg polskich śladów m.in. w niemieckiej kulturze masowej. Bogato ilustrowany leksykon jest wydawany przez Niemiecką Centralę Kształcenia Politycznego.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w spotkaniu prosimy o przesłanie informacji na adres: karolina.syga@haus.pl do 17 maja 2018 r.


X