Finał XXIV Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję“

Finał XXIV Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję“

  • 17 kwi 0

24.04.2018 o godz. 10.00 w Teatrze im. Jana Kochanowskiego, pl. Teatralny 12 w Opolu odbędzie się Finał XXIV Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję“.

XXIV Konkurs Recytatorski w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję“ organizowany jest od 1994 roku przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim.

Jego celem jest popularyzowanie niemieckojęzycznej poezji wśród dzieci i młodzieży.

W bieżącym roku, podobnie jak w latach ubiegłych w eliminacjach szczebla podstawowego wzięło udział ponad 3000 młodych recytatorów. W eliminacjach miejsko- gminnych organizowanych w 39 gminach przez Urzędy Miast i Gmin lub Domy Kultury uczestniczyło 809 recytatorów z 179 szkół województwa opolskiego.

W ciągu 6 dni eliminacji rejonowych 20.03. – ROSENBERG / OLESNO , 22.03.- KUPP / KUP , 05.04.- ZÜLZ / BIAŁA, 09.04.- CZISEK / CISEK , 11.04.- COLONNOWSKA/ KOLONOWSKIE, 12.04 – PROSKAU / PRÓSZKÓW jury przesłuchało łącznie 374 recytatorów. Wyniki etapów rejonowych znajdą Państwo z prawej strony.

W finale wystąpi 74 najlepszych recytatorów. Poniżej lista występujących.

lp. imię i nazwisko I wiersz
  Grundschule / szkoła podstawowa:
1. Julia Woszek Bertolt Brecht: An meine Landsleute
2. Michalina Wojtkiewicz Johann Wolfgang von Goethe: Der Rattenfänger
3. Marcel Maculak Heike Trefflich: Meine Freunde
4. Jakub Heinisz Friederike Mayröcker: Was brauchst du
5. Anna Haberecht Joseph Freiherr von Eichendorff: Die Heimat  
6. Dominik Irla Adelbert von Chamisso: Tragische Geschichte
7. Nathalie Krawietz Josef Guggenmos: Wieviel ist ein Glas Honig wert
8. Izabela Glomb Johann Wolfgang von Goethe: Nähe des Geliebten
9. Aleksandra Broll Joachim Ringelnatz: Heimatlose
10. Laura Smyrek Lukas Strobel: Trauerfeierlied
11. Roksana Winiarska Alfons Pillach: Großmutters Kästlein
12. Lena Jantos Adolf Glaßbrenner: Vom unordentlichen Max
13. Gabriel Matysek Kurt Tucholsky: An das Publikum
14. Mateusz Sieczka Wilhelm Busch: Der heilige Antonius – letzte Versuchung
15. Emily Przybyła Manfred Mai: Meine Schwester
16. Samanta Król Heinrich Heine: Der Schmetterling ist in die Rose verliebt
17. Laura Gallus James Krüss: Die Weihnachtsmaus
18. Karolina Wacławczyk Friedrich Rückert: Grammatische Deutschheit
19. Patrycja Gabor Erich Kästner: Die Sache mit den Klössen
20. Julia Mutz Fred Endrikat: Der Bär als Tenor
21. Michelle Koprek Joachim Ringelnatz: Heimatlose
22. Dawid Howoń Dieter Mucke: Juli
23. Maja Warzecha Monika Seck-Agthe: Das freche Schwein
24. Zuzanna Gorki Paula Dehmel: Der kleine Sünder
25. Kamil Kopyra Gottfried August Bürger: Die Schatzgräber
26. Julia Hober Heinrich Heine: Loreley
27. Marzell Rogosch Hans-Peter Tiemann: Gegendarstellung
28. Emily Orzłowska Hans Adolf Halbey: Trotzdem
29. Saskia Broers Agnieszka Szady: Wo bist du?
30. Linda Poremba Anna Bednorz: Heimliche Wünsche
31. Florian Kurpiela Peter Hacks: Es war ein kleiner Junge
32. Maja Gerstenberg Max Kruse: Künstler
33. Kinga Wilczek Otto Ernst: Nis Randers
34. Izabela Cyranek Friedrich Schiller: Das Mädchen aus der Fremde
35. Anna Ryborz Markus Bomhard: Sterne und Träume
36. Kamila Fojtzik Johann Wolfgang von Goethe: Willkommen und Abschied
37. Anna Zimnik Marina Thudichum: Das alte Buch
38. Johann Wieczorek Heinrich Hoffmann: Die gar traurige Geschichte mit dem Feuerzeug
     
  imię i nazwisko I wiersz
Gymnasien / gimnazja:
1. Kacper Jankowiak Erich Kästner: Kurzgefasster Lebenslauf
2. Dominika Halicka Paul Celan: Ohne Titel
3. Elżbieta Lach Theodor Fontane: Würd’ es mir fehlen, würd’ ich’s vermissen
4. Zuzanna Skibińska Kurt Tucholsky: Die arme Frau
5. Martina Kinder Dietmar Geister: Der Traum
6. Patrycja Maruska Erich Kästner: Kennst du das Land wo die Kanonen blühn?
7. Laura Quaschniok-Quade Heinz Erhardt: Die Katze
8. Patricia Szopa Gustav Falke: Der kleiner Ritter
9. Michał Staś Johann Wolfgang Goethe: Erlkönig
10. Victoria Kowalczyk Hans Georg Lenzen: Versprech- Gedicht
11. Monika Baron Hans Manz: Menschen
12. Dawid Feliks James Krüss: Der Bär und das Eichhorn 
13. Agnieszka Paliwoda Wilhelm Busch: Die Affen
14. Arnold Kocurek Der PC König
15. Paweł Kaczmarczyk Johann Wolfgang Goethe: Neue Liebe, neues Leben
16. Natalia Niedziela Christian Morgenstern: Der Werwolf
17. Marcin Magosz Joachim Ringelnatz: Zu einem Geschenk
18. Adrian Barysch Heinz Bornemann: Passwort
19. Vanessa Korgiel Monika Langner: Im Wirbel der Gefühle
20. Marcel Neukirch Johann Wolfgang Goethe: Neue Liebe, neues Leben
21. Natalia Kontny Eva-Maria Jakubek: Weißt du noch?
22. Armin Piela Johann Wolfgang Goethe: Sehnsucht
23. Sara Tymiec Horst Rehmann: Liebe, Glaube, Hoffnung
24. Rafał Marks Hans-Peter Kraus: Zehn Minuten in alle Ewigkeit
25. Emilia Ludwig Erich Kästner: Traurigkeit die jeder kennt
26. Zofia Kochańska Kurt Tucholsky: Sie, zu ihm
     
  imię i nazwisko I wiersz
Lyzeum / liceum:
1. Aleksandra Koteluk Karl Bröger: Die Soldatenfrau
2. Robert Kokot Christian Morgenstern: … Bim, Bam, Bum
3. Wiktoria Gröhlich Bertolt Brecht Über die Bezeichnung Emigranten
4. Rafał Kaufman Katja Uhlich: Abschied
5. Karolina Fronia Erich Kästner: Die Entwicklung der Menschheit
6. Artur Fiur Joseph Freiherr von Eichendorff: Sehnsucht
7. Krystian Kansik Heinrich Heine: Die schlesischen Weber
8. Viktoria Suda Heinrich Heine: Die Liebe begann im Monat März
9. Natalia Baumert Erich Kästner: Sachliche Romanze
10. Paulina Janik Henning May: Bitte bleib

 


Pliki do pobrania


X