DWPN poszukuje referentów na XXIII Seminarium Śląskie

DWPN poszukuje referentów na XXIII Seminarium Śląskie

  • 10 kwi 0

10-04-2018

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza referentów do przesyłania zgłoszeń na tegoroczne Seminarium Śląskie. Nowy porządek świata po roku 1918 – to problematyka tegorocznego Seminarium. 

Celem XXIII Seminarium Śląskiego będzie pokazanie roku 1918 nie tylko jako szeregu gwałtownie przebiegających wówczas wydarzeń politycznych, ale przede wszystkim początku głębokich
i nieraz w perspektywie historycznej ważniejszych zmian społecznych.

Także zdiagnozowanie czynników wpływających na te zmiany w Europie Środkowej oraz ich bezpośrednich i długofalowych skutków. Odrębnie należy też potraktować ten temat w kontekście Śląska, pokazując powojenne zmiany społeczne z perspektywy jednego z regionów europejskich, który znalazł się na skrzyżowaniu dramatycznego powojennego konfliktu.

Seminarium Śląskie odbywa się corocznie, od 1996 roku,  gromadząca każdorazowo kilkuset uczestników z kraju i zagranicy. Jest to kilkudniowa konferencja, której tematem są ważne
 i aktualne zagadnienia dotyczące szeroko pojętej problematyki stosunków polsko-niemieckich oraz ich znaczenie dla rozwoju Śląska, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki tego regionu jako obszaru wielokulturowej tradycji.

XXIII Seminarium Śląskie odbędzie się 

w dniach 23–25 października 2018 r., w Kamieniu Śląskim.

Zapraszamy naukowców z Polski i z zagranicy, szczególnie z Niemiec do zgłaszania swojego udziału jako referentów podczas naszej trzydniowej konferencji.

W załączeniu „Call for papers” ze szczegółowymi informacjami oraz formularz rejestracyjny.

Zgłoszenia prosimy przesyłać mailem lub pocztą do 30 kwietnia 2018 r.


Kontakt

Andrea Zachoń

andrea.zachon@haus.pl

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

1 Maja 13/2

45-068 Opole

Pliki do pobrania
X