Konkurs SUPERSTAR 2018

Konkurs SUPERSTAR 2018

  • 28 mar 0

Konkurs jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych niemieckojęzyczną muzyką i został po raz pierwszy zorganizowany w roku 2008.

Celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do śpiewania w języku niemieckim, dzięki czemu język niemiecki jest popularyzowany i wzmacniane są kompetencje językowe wśród uczestników. Konkurs odbywa się w dwóch etapach:

– Kwalifikacje do koncertu laureatów

– Koncert laureatów.

Zgłoszenia zawierające nagranie video dwóch dowolnych utworów  niemieckiej muzyki rozrywkowej (jazz, rock, hip-hop, RNB, pop itd.) z półplaybackiem lub akompaniamentem własnym oraz dokładnie wypełnioną Kartę Zgłoszenia przyjmujemy do 11.05.2018!

Do udziału w Koncercie  Laureatów zaproszeni zostaną wykonawcy wytypowani przez komisję powołaną przez Organizatora na podstawie nadesłanych zgłoszeń oraz zdobywcy 3 „dzikich kart” wyłonienie w głosowaniu internetowym.

Lista wykonawców wytypowanych przez jury ukaże się na stronie internetowej TSKN najpóźniej 22.05.2018.

Od 04.06. do 10.06.2018 trwać będzie głosowanie internetowe na profilu facebookowym Mniejszości Niemieckiej (https://www.facebook.com/DeutscheMinderheitInOppeln/) w Opolu. 3 uczestników (soliści, duety, zespoły) , których  nagrania video otrzymają największą liczbę polubień otrzymają „dzikie karty” i wezmą udział w koncercie laureatów.

Podczas koncertu finałowego artyści (soliści, duety, grupy) wykonują jedną z dwóch wcześniej przygotowanych piosenek. Uczestnicy prezentują szeroki repertuar niemieckiej muzyki od takich artystów jak Roy Black, Andrea Jürgens, Peter Maffay do Tokio Hotel, Wir Sind Helden czy Ich und Ich.

Koncert finałowy Konkursu Piosenki Niemieckiej SUPERSTAR 2018 odbędzie się 16.06.2018 w STUDENCKIM CENTRUM KULTURY Uniwersytetu Opolskiego, ul. KATOWICKA 95 w Opolu. 

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży, członków mniejszości niemieckiej w województwie opolskim zainteresowanych niemiecką muzyką rozrywkową.

Do Konkursu zgłaszać się mogą: soliści, duety i zespoły maksymalnie 5-osobowe.

Uczestnicy Konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Główna nagrodą w Konkursie jest występ na Festiwalu Kultury Mniejszości Niemieckiej we wrocławskiej Hali Stulecia, 22.09.2018 roku

Projekt wspierany jest finansowo przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Warszawie, oraz Konsulat Republiki Federalnej Niemiec w Opolu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!


Kontakt

Zgłoszenia prosimy nadsyłać:

Patrycja Karpińska Uryga

patrycja.karpinska-uryga@skgd.pl

TSKN

ul. M. Konopnickiej 6,

45-004 Opole

Pliki do pobraniaX