Zebraliśmy już ponad 10 000 podpisów pod Minority SafePack!

Zebraliśmy już ponad 10 000 podpisów pod Minority SafePack!

  • 08 mar 0

08-03-2018

Do 3 kwietnia trwa zbiórka podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską Minority SafePack. Członkowie Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim przekroczyli magiczną liczbę 10 000  do tej pory zebranych podpisów (dokładna liczba to 10 201 podpisów zebranych na formularzach papierowych) . Na tych 10 000 podpisów nie poprzestajemy! Mamy nadzieję, że dzięki ogłoszonemu niedawno konkursowi dla kół DFK uda nam się zebrać kolejne 10 000 podpisów, a może i więcej. Zobacz szczegóły konkursu. 

Przypominamy Minority SafePack to przełomowa inicjatywa, która jako pierwsza w historii dotycząca mniejszości narodowych, została zarejestrowana przez Komisję Europejską. Jej celem jest wprowadzenie wspólnych dla wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej standardów ochrony praw autochtonicznych mniejszości narodowych i etnicznych. Prawa większości nie zostaną przy tym w żaden sposób ograniczone. Z pełnym tekstem inicjatywy możecie się Państwo zapoznać między innymi na stronie internetowej inicjatywy (www.minority-safepack.eu).

Aby głosy zebrane w Polsce liczyły się do miliona podpisów w całej Europie, musi zostać osiągnięty cel krajowy, czyli w Polsce musi zostać zebrane 38 250 podpisów. 

Bardzo prosimy o Państwa zaangażowanie w sprawę i wykorzystywanie wszystkich możliwych zebrań i spotkań, by zbierać podpisy pod inicjatywą.  Prosimy zaangażować młodzież w zbieranie podpisów, a także zachęcić wójtów, burmistrzów i radnych, by poparli inicjatywę i również zbierali podpisy. Inicjatywę mogą poprzeć nie tylko członkowie DFK, mogą to zrobić wszyscy. Liczy się każdy podpis. TSKN zobowiązał się do zebrania 30 000 podpisów pod inicjatywą, dlatego bardzo liczymy na Państwa zaangażowanie i wszelką pomoc w propagowaniu akcji i samej zbiórce.


X