Miroslav Klose – mistrz świata w piłce nożnej odwiedzi Opole i Chrząstowice

Miroslav Klose – mistrz świata w piłce nożnej odwiedzi Opole i Chrząstowice

  • 22 lut 0

22-02-2018

Mistrz świata w piłce nożnej Miroslav Klose spotka się 28.02.2018 o godzinie 18.00 w Hali Sportowej w Chrząstowicach z dziećmi z niemieckojęzycznych szkółek piłkarskich Miro. Wcześniej o godz. 16.00 odbierze w Ratuszu Opolskiego Urzędu Miasta tytuł Honorowego Obywatela Miasta Opola, o którego nadanie wnioskowała właśnie Mniejszość Niemiecka.

Miroslav Klose przyjedzie do Chrząstowic i Opola na zaproszenie Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim i władz Miasta Opole. To ważne wydarzenie dla regionu w tym dla żyjącej tutaj społeczności mniejszości niemieckiej, a przede wszystkim dla dzieci biorących udział w zajęciach niemieckojęzycznych szkółek piłkarskich „Miro Deutsche Fußballschule”. Sieć szkółek Miro Deutsche Fußballschule swój początek miała w 2015 roku właśnie w Chrząstowicach. W między czasie funkcjonuje na terenie województwa opolskiego 13 oddziałów z 34 grupami i ponad 500 dziećmi.

Pomysł założenia niemieckojęzycznej szkółki piłkarskiej zrodził się w miejscowości Chrząstowice po Mistrzostwach Świata 2014. Pomysłodawcy zauważyli, że istnieje luka w ofercie sportowej dla dzieci w gminie Chrząstowice. Dodatkowo region ten silnie utożsamia się z Mniejszością Niemiecką i językiem niemieckim. Z tego względu postanowiono otworzyć niemieckojęzyczną szkółkę piłkarską Miro Deutsche Fußballschule. Nazwa nawiązuje do urodzonego w Opolu Mistrza Świata w Piłce Nożnej Miroslava Klose. Uroczyste otwarcie pierwszej szkółki odbyło się 7 lutego 2015 w Hali Sportowej w Chrząstowicach. Jak się później okazało pomysł był strzałem w dziesiątkę! Obecnie dzieci trenują w szkółkach w następujących miejscowościach: Chrząstowice, Ozimek, Krośnica, Jemielnica, Bogacica, Kotórz Mały, Strzelce Opolskie, Leśnica, Łany, Dobrodzień, Dylaki, Staniszcze Wielkie, Walce.

Głównym założeniem Miro Deutsche Fußballschule jest połączenie pożytecznego z przyjemnym, czyli edukacja języka niemieckiego połączona z edukacją sportową opartą o niemieckich wzorcach szkoleniowych. Szkółka oferuje zajęcia dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Treningi prowadzą licencjonowani trenerzy piłki nożnej, którzy znają język niemiecki i wzorują się na materiałach DFB – Niemieckiego Związku Piłki Nożnej. Nad poprawnością językową czuwa Instytut Goethego z Krakowa, który stworzył i na bieżąco tworzy specjalne ćwiczenia dla dzieci. W części sportowej nawiązano współpracę z Dolnosaksońskim Związkiem Piłki Nożnej (NFV).

28.02.2018 o godzinie 18.00 w Hali Sportowej w Chrząstowicach (ul. Szkolna 1) Miroslav Klose spotka się z dziećmi trenującymi w szkółkach, trenerami a także osobami zaangażowanymi i wspierającymi ten projekt.

Zapraszamy Państwa serdecznie na to wydarzenie. Wejście na spotkanie z Miro Klose w dniu 28.02.2018 o godzinie 18.00 tylko z ważną akredytacją. Aby otrzymać akredytację prosimy o wypełnienie i odesłanie wysłanego w załączeniu formularza do dnia 27.02.2018. Akredytacje można odbierać osobiście w biurze TSKN (ul. M. Konopnickiej 6, 45-004 Opole) lub bezpośrednio w Hali Sportowej w Chrząstowicach.

 


Rzecznik prasowy

Hassa

Joanna Hassa

tel. +48 690 585 505

presse@tskn.vdg.pl

X