Minority SafePack Initiative – Informacja dla kół DFK

Minority SafePack Initiative – Informacja dla kół DFK

  • 15 lut 0

Szanowni Państwo,

akcja zbierania podpisów pod europejską inicjatywą obywatelską Minority SafePack ruszyła na dobre.

To przełomowa inicjatywa, która jako pierwsza w historii dotycząca mniejszości narodowych, została zarejestrowana przez Komisję Europejską. Jej celem jest wprowadzenie wspólnych dla wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej standardów ochrony praw autochtonicznych mniejszości narodowych i etnicznych. Prawa większości nie zostaną przy tym w żaden sposób ograniczone. 
Z pełnym tekstem inicjatywy możecie się Państwo zapoznać między innymi na stronie internetowej inicjatywy (www.minority-safepack.eu)

Bardzo prosimy o Państwa zaangażowanie w sprawę i wykorzystywanie wszystkich możliwych zebrań i spotkań, by zbierać podpisy pod inicjatywą.  Prosimy zaangażować młodzież w zbieranie podpisów, a także zachęcić wójtów, burmistrzów i radnych, by poparli inicjatywę i również zbierali podpisy. Inicjatywę mogą poprzeć nie tylko członkowie DFK, mogą to zrobić wszyscy. Liczy się każdy podpis. TSKN zobowiązał się do zebrania 30 000 podpisów pod inicjatywą, dlatego bardzo liczymy na Państwa zaangażowanie i wszelką pomoc w propagowaniu akcji i samej zbiórce.

Aby ułatwić Państwu zbieranie podpisów dołączamy najaktualniejszą wersję formularza. Formularz jest zdecydowanie czytelniejszy od poprzedniego, i podpisać się mogą na nim 4 osoby (a nie 3 jak na poprzednim). Oczywiście podpisy można również dostarczyć na starym formularzu

Prosimy zebrane podpisy dostarczyć do 28.02.2018 do siedziby głównej TSKN w Opolu.

Z prawej strony znajdą Państwo formularz do pobrania oraz wykaz ile każde koło powinno zebrać podpisów a także ile podpisów już zebrano. 

Podpisy można również złożyć online pod adresem: https://ec.europa.eu/citizens-initiative/32/public/#/


Kontakt

 

Joanna Hassa

Koordynatorka MSPI w województwie opolskim

joanna.hassa@tskn.vdg.pl

Tel. 774021070

Pliki do pobraniaX