XXI konkurs wiedzy “AUSTRIA – KRAJ I MIESZKAŃCY”

XXI konkurs wiedzy “AUSTRIA – KRAJ I MIESZKAŃCY”

  • 09 sty 0

09-01-2018

Po raz XXI Biblioteka Austriacka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu ogłasza konkurs wiedzy „Austria – kraj i mieszkańcy”, którego celem jest popularyzowanie szeroko rozumianej wiedzy o historii, geografii i kulturze Austrii. Konkurs obejmować będzie wiedzę z historii, geografii, nauki, kultury, życia społecznego i politycznego Austrii, a pytania formułowane będą w języku polskim.

Konkurs ma charakter ogólnopolski, a główną nagrodą jest weekendowa wycieczka do Wiednia, którą  ufunduje opolskie Biuro Podróży Almatur. Przewidziane są także atrakcyjne nagrody rzeczowe dla zdobywców 2 i 3 miejsca dzięki wsparciu Konsula Honorowego Republiki Austrii we Wrocławiu.W konkursie mogą wziąć udział wszystkie chętne osoby, bez ograniczeń wiekowych, z wyjątkiem laureatów wcześniejszych edycji. Zalecany jest udział osób od 13 roku życia.

Pierwszy etap konkursu, eliminacje szkolne,  odbędzie się 6 marca 2018 r., natomiast finał dla najlepszych uczestników zaplanowano na  połowę kwietnia 2018.

Cieszący się w ubiegłych latach się ogromnym zainteresowaniem konkurs o Austrii odbędzie się w ramach  obchodów Jubileuszu 25-lecia działalności Biblioteki Austriackiej w Opolu i 18. Wiosny Austriackiej.

 Zapisy do konkursu przyjmowane będą do  2 marca na miejscu w Bibliotece Austriackiej w Opolu przy pl. Piłsudskiego 5, na adres: ba@wbp.opole.pl  oraz telefonicznie pod nr 77 / 47 47 085.

     Regulamin konkursu przesyłamy w załączniku. Jest on także dostępny na stronie biblioteki: http://www.ba.wbp.opole.pl/konkurs.html

 

Zapraszamy do udziału grup w wykładzie “Austria bliżej”organizowanym w ramach cyklu “Biblioteka z Klasą”. Bliższe informacje znajdują się na naszej stronie:  http://www.ba.wbp.opole.pl/lekcje%20biblioteczne.html

W dniach 12-16.02. 2018 odbędzie się Tydzień z Biblioteką z Klasą.Bliższe informacje o projekcie przesłane zostaną Państwu w najbliższych dniach oraz dostępne będą na stronie biblioteki:

Pozdrawiam serdecznie / Mit besten Grüßen
Monika Wójcik-Bednarz
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu
Biblioteka Austriacka – Österreich-Bibliothek
pl. Piłsudskiego 5 45-706 Opole
tel. +48/ 77/ 47 47 085
e-mail: biblioteka-austriacka.opole@wbp.opole.pl


X