„Pewnego razu na Zachodzie.” Seria filmów o Opolu i regionie – premiera telewizyjna

„Pewnego razu na Zachodzie.” Seria filmów o Opolu i regionie – premiera telewizyjna

  • 29 lis 0

29-11-2017

Zapraszamy do obejrzenia serii filmów o Opolu i regionie, których premiera będzie miała miejsce na kanale TVP Historia.

W ramach filmowej serii pt. „Pewnego razu na Zachodzie” będzie można zobaczyć cztery odcinki filmów krótkometrażowych o regionie opolskim, przedstawiające dawną obyczajowość oraz historię Opola i regionu. Seria zrealizowana niesztampowo, z humorem, przybliży widzom historię mniej znaną. Każdy z odcinków poprzedzony jest czołówką w klimacie westernowego pojedynku oraz zapowiedzią.

Tematyka oraz emisja odcinków na kanale TVP Historia:

  1. 5 grudnia 2017 roku o godzinie 18:30

„O jeziorze, którego nie było” – o historii powstania Jezior Turawskich, pałacu w Turawie i jego mieszkańcach,

  1. 6 grudnia 2017 roku o godzinie 13:10

„Gdzie jest Fryderyk” – czarna i biała legenda o Fryderyku Wielkim, a w tym o bitwie przesądzającej o losach Śląska i jak to się stało, że pomnik Fryderyka dzwoni w Kościele Św. Trójcy w Opolu,

  1. 8 grudnia 2017 o godzinie 10:25

„Tygrysy” – dzielnica „Zaodrze” i jej klimat sprzyjający typom spod ciemnej gwiazdy, bandytom i paniom, trudniącym się najstarszym zawodem świata – przez lata uznawana za miejsce, w które lepiej nie zapuszczać się po zachodzie słońca,

  1. 10 grudnia 2017 o godzinie 9:00

„Teatr jednego aktora” – Emin Pasza w roli głównej, czyli można się w Opolu nad Młynówką urodzić, zrobić wielka karierę i trafić do encyklopedii.

W celu nabycia płyty promocyjnej z wszystkimi odcinkami serii prosimy o kontakt z koordynatorką, panią Magdaleną Prochota, magdalena.prochota@haus.pl, tel.: 77 402 51 05.


X