Taneczny weekend w Dylakach

Taneczny weekend w Dylakach

  • 07 lip 0

07-07-2016

Podpis zdjęcia: Zdjęcie grupowe, Autor: Rabarbar

W dniach od 1 do 3 lipca br. dzieci i młodzież z Zespołu DIALOG pilnie i z zapałem uczyła się nowych choreografii tanecznych. Weekend z tańcem prowadziło małżeństwo Bernadette i Frank Grüne – Glattki wraz z córką Kathariną. Państwo Grüne prowadzą w Niemczech w Bergisch-Gladbach od lat już zaprzyjaźniony z Dialogiem zespół Der Fröhliche Kreis.

Pomimo tropikalnych upałów, dzieci i młodzież nauczyła się 16 choreografii! Część z nich zostanie zaprezentowana podczas tegorocznej 53. EUROPIADE w walońskiej miejscowości NAMUR w Belgii, gdzie Dialog wraz z Der Fröhliche Kreis wspólnie wykonają na głównej scenie 6 tańców.

Europiada jest coroczną największą imprezą dla amatorskich zespołów tanecznych Europy. W tym roku zaprezentuje się 150 zespołów z całej Europy, w tym zespól DIALOG, który jako jedyny będzie reprezentował Województwo Opolskie, Mniejszość Niemiecką oraz jako jeden z dwóch – Polskę!

Seminarium taneczne w Dylakach oraz pobyt i przejazd instruktorów zostały sfinansowane ze środków własnych zespołu, rodziców oraz DFK Dylaki.  

Miejsce wydarzenia: Dylaki

Data spotkania: 01/07/2016 - 03/07/2016

Autor: Barbara Baron


X